Четверг, 25 июля, 2024
ГлавнаяВ стране12 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00

12 березня: Ситуація в енергетиці станом на 12:00

Головне:

Технічні фахівці розпочали ремонтні роботи пошкоджених електромереж захопленої росіянами Чорнобильської АЕС

Ремонтним бригади «Укренерго» за останню добу вдалося заживити понад 27 тисяч споживачів в Сумській області та 25 тисяч в Харкові

Литва відмовилася від трубопровідного постачання газу від Газпрому — це близько третини всього імпорту

Стабільність інфраструктури

 • Частота в мережі незмінно 50 Гц.
 • Графік споживання електроенергії – в межах норми, водночас обсяги останніми днями зросли та стабілізуватися через значне похолодання.
 • Як і раніше, в мережі працюють всі види електростанцій: атомні, теплові, гідроелектростанції та ВДЕ.
 • Електроенергією забезпечено населення, військові та інші
 • Ремонтні бригади НЕК «Укренерго» за останню добу вдалося заживити понад 27 тисяч споживачів в Сумській області, та 25 тисяч в Харкові.
 • Всі атомні електростанції України продовжують стабільно працювати. Поточна потужність чотирьох українських АЕС забезпечує необхідні обсяги виробництва електроенергії для потреб країни.
 • Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на працюючих атомних станціях і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.
 • Вже 8-му добу Запорізька АЕС знаходиться під окупацією російських загарбників. Станом на 11:00 12 березня 2022 р. український персонал станції працює на всіх 6 енергоблоках та професійно виконує свою роботу. Однак, всі технічні питання керівництво станції примушують погоджувати з окупантами. Персонал знаходиться під сильним психологічним тиском з боку окупантів. Наші люди чинять спротив, відмовляються співрацювати з військовими, висловлюють неприязне ставлення до окупантів.
 • Запорізька АЕС, яка наразі знаходиться під окупацією російських військових, забезпечена електрикою. Хоча з чотирьох високовольтних зовнішніх мереж електропередачи дві – пошкоджені, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гросі.
 • Технічні фахівці розпочали ремонтні роботи пошкоджених електромереж захопленої росіянами Чорнобильської АЕС. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гросі. Він повідомив, що наразі вдалось відремонтувати одну секцію. Проте, електроживлення не відновилось. Це вказує на наявність пошкоджень мережі в інших місцях. «Ремонтні роботи будуть продовжені не дивлячись на складу ситуацію за межами АЕС», — наголосив Гросі.
 • Відновлено передачу даних від систем моніторингу на Запорізькій АЕС, заявили в МАГАТЕ.
 • Працівники АТ «Миколаївгаз» перейшли через розсипані касетні заряди заради відновлення газопостачання до 5 000 осель. В результаті обстрілів було пошкоджено один з газорозподільних пунктів і 5 000 будинків залишились без газу. Для відновлення газопостачання один з керівників технічної дирекції та слюсар АДС направились до газорозподільного пункту, зустрівши на шляху розсипані навкруги касетні заряди.
 • Оператор ГТС України не може розпочати ремонт на газогоні Краматорськ-Донецьк-Маріуполь. Майже 4 доби громадяни без газу. Не можна отримати доступ до пошкоджених в результаті бойових дій ділянок. Ведуться запеклі бої.
 • Через військові дії на території України, ДСП «Об’єднання «Радон» призупинено здійснення ліцензованої діяльності з поводження з радіоактивними відходами, зокрема:
 • призупинено перевезення радіоактивних матеріалів (джерел іонізуючого випромінювання і радіоактивних відходів);
 • обмежено участь у ліквідації радіаційних аварій на територіях обслуговування окремих міжобласних філій ДСП «Об’єднання «Радон».

Міжнародний вимір та санкції

Литва відмовилася від трубопровідного постачання газу від Газпрому — це близько третини всього імпорту. У 2021 році Литва була також покупцем заводу СПГ «Кріогаз-Висок» компанії Новатек (231 тис тонн із вироблених 700 тис. Тепер країна готується до зупинки цього імпорту. На СПГ-термінал у Клайпеді газ для литовських споживачів йде за довгостроковими контрактами газ із Норвегії, а за спотовими – із США та Північної Африки. У 2022 році буде добудований газопровід між Литвою та Польщею, який посилить диверсифікацію та дозволить збільшити постачання не з росії.

За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз України, НКРЕКП, ДТЕК, ОГТСУ, РГК

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
18.4 ° C
18.4 °
18.4 °
74 %
4.6kmh
100 %
Чт
20 °
Пт
23 °
Сб
25 °
Вс
32 °
Пн
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь