Четверг, 18 апреля, 2024
ГлавнаяОбщество13 грудня на 87-му році життя через ускладнення від ковіду помер ...

13 грудня на 87-му році життя через ускладнення від ковіду помер Шараєв Леонід Гаврилович

Словами важко передати сум і скорботу жителів корабельного краю…
Не стало Людини, яка тримала на своїх плечах цілу епоху… Його слід на землі для сучасників і нащадків залишився живим спадком історії: працюючі заводи і ферми, найбільші врожаї на полях, процвітаючі аграрна галузь і тваринництво, авіанесучі крейсери, суховантажі, риболовецькі траулери, рефрижератори, військові і наукові кораблі, нові житлові мікрорайони міста, будинки, лікарні, дитячі садки, кінотеатри, дороги…

Для попередніх поколінь він не був ані божком, ані кумиром, — перед посадами яких безсоромно схиляються. Він був геніальним керівником, вольовим, вимогливим, принциповим, далекоглядним, талановитим управлінцем, який упродовж десяти років блискуче тримав штурвал Миколаївщини і підняв її розвиток на найвищу висоту за всю історію.
Миколаєву, як місту корабелів, не було рівних на карті світу, — місто займало ключову роль у розвитку суднобудування. У людей були гідні умови праці, впроваджувався і поширювався передовий досвід, на полях — зрошення і передова техніка. Для попереднього покоління він був і залишиться зразком людини колосальної працездатності, гідності і добропорядності, культури і ерудиції.
Його вимогливість завжди поєднувалась з добротою, для нього не існувало чинів і рангів, він був своїм, доступним для простих людей і в ешелонах вищого керівництва.
Леонід Гаврилович Шараєв народився у родині робітника 12 квітня 1935 року у селі Червоний Маяк Бериславського району Херсонської області.
Леонід Гаврилович завжди пишався, що він корабел, отримав фахову освіту — у 1958 році закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут.
Трудову кар’єру розпочав на Чорноморському суднобудівному заводі. І свою першу державну нагороду — медаль «За трудову відзнаку» отримав у 24 роки за участь у спорудженні китобази «Радянська Україна».
З 1958 року — помічник майстра, майстер цеху, з грудня 1958 року — секретар комітету ЛКСМУ Чорноморського суднобудівного заводу в Миколаєві.
З 1960 року — 2-й секретар Миколаївського обласного комітету ЛКСМУ.
У березні 1961 — січні 1963 року — 1-й секретар Миколаївського обласного комітету ЛКСМУ.
У січні 1963 — грудні 1964 року — 1-й секретар Миколаївського промислового обласного комітету ЛКСМУ.
У грудні 1964 — лютому 1967 року — 1-й секретар Миколаївського обласного комітету ЛКСМУ.
На зміну комсомольській прийшла партійна робота.
З 1967 по 1968 рік — завідувач відділу Миколаївського обласного комітету КПУ.
З 1968 по 1973 рік — 1-й секретар Миколаївського міського комітету КПУ. Цю відповідальну посаду Леонід Гаврилович обійняв у 33 роки.
Саме у 70-ті роки, коли Шараєв Л. Г. працював 1-м секретарем Миколаївського міського комітету КПУ, у Миколаєві відбулась реконструкція сучасного Меморіального комплексу на честь 68-ми десантників-ольшанців, у місті з’явився сквер Десантників (пам’ятник вперше установлений через рік після закінчення Великої Вітчизняної війни).
Леонід Гаврилович завжди підтримував музикантів, поетів, композиторів, завдяки творчості яких уславлювався рідний край. Пісні про корабелів стали хітами і до нині є улюбленими творами наших земляків.
З листопада 1973 по 1975 рік — інспектор ЦК КПУ.
Згодом працював у Києві, Луганську.
З 19 вересня 1975 по 1978 рік — секретар Ворошиловградського обласного комітету КПУ.
З 1978 по 3 листопада 1980 року — 2-й секретар Ворошиловградського обласного комітету КПУ.
У 1980 році повернувся до Миколаєва — очолити обком партії.
З 16 жовтня 1980 по 25 травня 1990 року — 1-й секретар Миколаївського обласного комітету КПУ.
Даний період став одним із найбільш значимих як для області, так і для обласного центру. Стрімко йшла забудова міста, з’явився новий мікрорайон Намив, було збудовано першу 16-поверхівку, прокладено міський водогін, збудовано новий зоопарк. У 1982 році збудовано «Дитяче містечко «Казка», у 1987 році — сучасну будівлю залізничного вокзалу «Миколаїв» та переорієнтовано рух пасажирських потягів зі старого вокзалу.
Результати його успішного керівництва областю не обходили жодну сферу. При Леонідові Гавриловичі наш край був форпостом оборонно-промислового комплексу, де будувались авіаносці, значно розширив свої межі і потужності Широколанівський військовий полігон, освоювались високі технології.
У регіоні розташовувалась безпрецедентна за своїми параметрами і цілями Первомайська ракетна дивізія, на острові Майський виконувала свої задачі елітна частина «морських котиків», які перевершували за рівнем бойової підготовки підрозділи морського спецназу в інших країнах світу.
На карті нашого краю з’явилось нове місто-супутник з назвою Южноукраїнськ, яке з 1987 року є містом обласного підпорядкування (засноване 1976 року як селище міського типу Костянтинівка-2 Арбузинського району).
Шараєв Л. Г. — депутат Верховної Ради УРСР 10-го скликання.
Член ЦК КПУ в 1981 — 1990 рр. Член Центральної ревізійної комісії КПРС в 1981 — 1990 рр. Депутат Верховної Ради СРСР 10 — 11-го скликань (у 1980 — 1989 роках). Народний депутат СРСР у 1989 — 1991 рр.
У 1982 році заочно закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС.
Внесок Шараєва Л. Г. відзначений на найвищому рівні: він нагороджений орденом Леніна, Трудового Червоного Прапора, двома орденами «Знак Пошани», орденом «За заслуги» ІІІ ст., багатьма медалями.
З 1990 року свій багатющий досвід реалізував на апаратній роботі в органах влади в Україні — 1-й заступник керівника секретаріату Верховної Ради України.
 За визначні особисті заслуги перед Українською державою нагороджений орденами «За заслуги» II і III ступенів — державними нагородами України.
Навіть після того, як пішов на пенсію і проживав з сім`єю у Київ, душею він залишався разом з корабельним краєм. Вперше в Україні став автором ідеї створення земляцтва, яке об’єднало понад
400 миколаївців, і до 2010 року на громадських засадах працював заступником керівника Миколаївського земляцтва в Києві.
У долі цієї великої Людини усе викликає повагу і шану. Сердечність і любов до дружини, щирість і відповідальність у ставленні до доньки і сина, внуків, правнуків… Попри високі посади, які обіймав, йому були присутні надзвичайна скромність, відверте нехтування матеріальними надбаннями і благами.
До останніх днів свого життя їздив рейсовим автобусом на дачу під Києвом від кінцевої станції метро. Обіймаючи такі впливові пости, ніколи не тримався за земне — мешкав з дружиною у звичайній двокімнатній квартирі київської багатоповерхівки. Його життя для нащадків — приклад честі, повної самовіддачі, високої ерудиції, знань.  
Невимовний жаль… Біль і скорбота… Поділяємо горе рідних і близьких, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину смутку.
Царство небесне Шараєву Л. Г.
Світла пам’ять про Леоніда Гавриловича назавжди залишиться в серцях земляків, тих, хто його знав, любив і поважав, працював поруч із ним.

З сумом Г. М. Тазарачева, В. І. Матвєєв, В. А. Агафонов, І. Т. Грицай, Ю. В. Попович,
В. К. Новожилов, В. М. Рукоманов, П. М. Гришин, С. В. Ратинська, Н. М. Шовкопляс,
Ю. Н. Бондін, А. Г. Захарченко, Т. В. Демченко, В. І. Пащенко, В. Т.  Качурін, В. В. Дідан,
М. С. Перепелиця, Ю. І. Гержов, М. І. Тульский, О. В. Аркавенко, М. Д. Карпенко,
А. М. Потапенко, Н. Л. Макарова, В. В. Мельніченко, М. І. Озерний, В. В. Польшакова.

 

Миколаївський міський голова, Миколаївська міська рада та її виконавчі органи висловлюють щирі співчуття з приводу смерті Шараєва Леоніда Гавриловича

Леонід Гаврилович закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут, перший трудовий досвід здобув на суднобудівному заводі в нашому місті. Потім — на партійній роботі в Миколаєві, Києві, Луганську. З 1968 року очолював Миколаївський міський комітет партії, упродовж десяти років, з 1980 до 1990 рр., був першим секретарем обласного комітету партії.
За час роботи Леоніда Гавриловича на керівних посадах місто активно змінювалось: розвивалася інфраструктура, з’явилися нові підприємства, збудовано залізничний вокзал, перші багатоповерхівки, покращилася транспортна схема, з’явилося тролейбусне сполучення, прокладено трамвайні колії, вирішувалось питання забезпечення обласного центру водою.
Особливу увагу приділяли створенню умов для творчої праці митців, розвитку об’єктів культури. Миколаїв був серед міст, де впроваджували передові технології, зокрема, використовували можливості обчислювальної техніки у виробництві. Того часу наше місто в числі перших семи в колишньому СРСР за успіхи в економічному розвитку було нагороджено орденом Трудового Червоного Прапору.
З 1990 року Леонід Гаврилович Шараєв працював на посаді першого заступника керівника апарату Верховної Ради України. З 2001 року — керівник представництва Миколаївської міської ради та її виконавчих органів у місті Києві. Обирався депутатом Верховної Ради СРСР кількох скликань, а також Верховної Ради України.
Віддана праця та активна громадська діяльність Леоніда Шараєва відзначені численними орденами та медалями.
Леонід Гаврилович вважав Миколаївщину своєю малою Батьківщиною. Він був серед ініціаторів створення Миколаївського земляцтва в Києві, завжди опікувався інтересами регіону.
Ім’я Шараєва Леоніда Гавриловича  назавжди вписано в історію нашого міста. Миколаївський міський голова, Миколаївська міська рада та її виконавчі органи висловлюють щирі співчуття родині та близьким з приводу смерті Леоніда Гавриловича.Світла пам’ять та вічний спокій…

 

Миколаївська обласна рада ветеранів України з глибокою скорботою сприйняла звістку про те, що пішов із життя державний та громадський діяч, колишній перший секретар обкому компартії України Шараєв Леонід Гаврилович

Усе свідоме життя Леоніда Гавриловича пов’язане з Миколаєвом. Трудову діяльність розпочав помічником майстра, затим майстром на Чорноморському суднобудівному заводі, з 1958 року на комсомольській роботі. З 1967 року Шараєв Л. Г. на партійній роботі: в ЦК компартії України, другим секретарем Ворошиловградського обкому, а з 1980 по 1990 рр. — перший секретар Миколаївського обкому компартії.
Перші тролейбусні лінії, трамвай по вулицях Космонавтів і Чкалова, нові корпуси кораблебудівного і педагогічного університетів, медучилища, житлові масиви по проспектах Миру і Леніна, вулицях Космонавтів, 8-го Березня, у Лісках та Намиві, готелі «Миколаїв», «Турист», торговий комплекс «Південний Буг», будівництво кораблів, авіаносців на ЧСЗ «Океан», заводі їм 61 комунара і багато інших об’єктів — усе це проводилося за безпосередньою участю Шараєва Леоніда Гавриловича.
Леонід Гаврилович був ініціатором створення в 1987 році обласної організації ветеранів, яка діє і нині. Особисто брав участь у заходах, які проводила організація, був присутнім при відкритті пам’ятників, меморіалів, які спорудженні на честь захисників рідного краю.
Постійно зустрічався з ветеранами війни та праці, відгукувався на їх запити та допомагав вирішувати їх проблеми.  І після переходу на роботу в Києїві, він не поривав своїх зв’язків з Миколаєвом, працював заступником голови Миколаївського земляцтва.
Леонід Гаврилович обирався депутатом Верховної Ради СРСР, нагороджений орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, двома «Знак Пошани», «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів.
 Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким Леоніда Гавриловича. Пам’ять про нашого земляка Шараєва Леоніда Гавриловича буде вічно жити в наших серцях.

Президія Миколаївської обласної організації ветеранів України.

 

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
3.6 ° C
3.6 °
3.6 °
96 %
5.7kmh
100 %
Чт
7 °
Пт
8 °
Сб
12 °
Вс
12 °
Пн
10 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь