Суббота, 1 апреля, 2023
ГлавнаяАктуально14 березня: ситуація в соціальній сфері станом на 12:00

14 березня: ситуація в соціальній сфері станом на 12:00

  • Сьогодні у більшості областей після вимушених канікул відновлено освітній процес. Отже, за інформацією департаментів освіти і науки військових адміністрацій, навчання стартувало у 13 областях. Форма освітнього процесу залежить від безпекової ситуації у кожному регіоні, територіальній громаді окремо і вона обов’язково погоджена з військовою адміністрацією. У 8 областях частково у громадах освітній процес розпочався, а частково продовжено канікули. У 4 областях, де безпекова ситуація не дозволяє, навчання призупинено. Нагадаю, що для дистанційного навчання здобувачі освіти та вчителі можуть використовувати національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua/about)», на якій розміщено уроки з усіх шкільних предметів для учнів 5-11 класів, та вона є постійно доступною. Важливо, що платформа ВШО є доступною за межами України і її використовують у понад 120 країнах світу. Тому діти з України, які тимчасово евакуйовані, можуть користуватися нею і продовжувати навчання відповідно до українських освітніх програм. Крім того, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад (https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad). Також сьогодні стартував освітній проект «Навчання без меж» – спільний проект Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та «Суспільне», а також платформ онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video та sweet. tv. Проект передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів, які залишаються у регіонах, де є проблема недостатньо якісного зв’язку та доступу до інтернету.
  • Міністр освіти провів онлайн-зустріч з асистентом Генерального директора ЮНЕСКО з питань освіти пані Стефанією Джанніні. Звернувся до пані Стефанії з проханням підтримати українських учнів, студентів, учителів і викладачів у доступі до освітнього та наукового процесу в цей надзвичайно непростий час для України. Пані Стефанія засвідчила абсолютну підтримку народу України і зазначила, що ЮНЕСКО готова надавати експертну допомогу для того, аби розширити та посилити нашу систему дистанційної освіти. У той же час пані Стефанія зазначила, що ЮНЕСКО в межах мандата зробить аналіз щодо того, які можливості для отримання освіти тимчасово евакуйованим громадянам України можуть надати країни ЄС, особливо для здобувачів вищої освіти. Пані Джанніні сказала, що університети деяких країн вже активно надають підтримку студентам та академічним кадрам та готові допомагати їм у процесі навчання та діяльності. Користуючись нагодою, у зв’язку з небаченим проявом російської агресії звернувся до пані Стефанії з проханням підтримати закриття неба над Україною. Також попросив пані Стефанію особливу увагу приділити аналізу ситуації, що склалася внаслідок нещадного руйнування пам’яток культури, у тому числі закладів освіти. Такі агресивні дії окупантів призведуть до геноциду людства та історії. На території України функціонує 5 потужних атомних електростанцій, у разі пошкодження яких “мирні атоми” спричинять катастрофу не лише для України, а й для всього світу в цілому. Саме тому питання закриття неба є надважливим для нас. Щиро вдячні ЮНЕСКО за підтримку та сподіваємося на подальшу допомогу та співпрацю.
  • Мінсоцполітики забезпечило евакуацію 2 274 дітей з вразливих категорій. Марина Лазебна, Міністр соціальної політики повідомила, що станом на 14 березня Мінсоцполітики забезпечило евакуацію 2 274 дітей з вразливих категорій. Це діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, що перебувають в закладах інституційного догляду, діти з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Зокрема, Міністр повідомила, що із закладів соціального захисту дітей (притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, центри підтримки дітей та сімей), та дитячих будинків-інтернатів евакуйовано 1837 дітей. Із них за кордон — 1083 дитини, у тому числі 194 дитини з дитячих будинків-інтернатів. Також евакуйовано 60 прийомних сімей, в яких виховуються 155 дітей, та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 282 дитини. «Із евакуацією дітей із закладів соціального захисту ситуація краща. 1837 дітей ми вже встигли евакуювали, 859 дітей не евакуйовано. З них в місцях в місцях активних бойових дій залишаються 495 дітей. Це Харківська, Сумська, Херсонська, Миколаївська, Чернігівська, Запорізька області. Частину з них немає можливості евакуювати через те, що російські війська не забезпечують гуманітарні коридори. Частину ми сподіваємось евакуювати найближчим часом. Ще 364 дитини перебувають в таких закладах у відносно безпечних регіонах України. Складніша ситуація з евакуацією дітей з дитячих будинків-інтернатів. Там досі перебуває 1251 дитина і лише 194 дитини вдалось вивезти до інших країн. Головна складність – те, що більшість дітей в будинках-інтернатах мають складні захворювання, комплексні порушення розвитку і потребують особливих умов перевезення, спеціального транспорту, відповідного медичного персоналу поряд. Під час довгої дороги за кордон це надскладно забезпечити. Так само, як і необхідний догляд в країні, куди проводиться евакуація. Ми шукаємо можливості забезпечити ці потреби. Національна соціальна сервісна служба щодня на зв’язку з кожним таким закладом. Разом з обласними військово-цивільними адміністраціями вона контролює забезпечення закладів всім необхідним. Станом на сьогодні всі заклади забезпечені продуктами харчування та необхідними ліками на 1-1,5 місяці, деякі і на більший термін», — прокоментувала Марина Лазебна.
Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
88 %
2.6kmh
100 %
Сб
8 °
Вс
10 °
Пн
4 °
Вт
3 °
Ср
5 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here