-1.5 C
Николаев
Вторник, 29 ноября, 2022
ГлавнаяОбщество15 березня: Ситуація в соціальній сфері станом на 16:00

15 березня: Ситуація в соціальній сфері станом на 16:00

  • Мінсоцполітики співпрацюватиме з Угорщиною для забезпечення прав переміщених з України, в першу чергу, дітей з вразливих категорій. Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, провела зустріч з Аттілою Фьолопом, Державним секретарем із соціальних питань Міністерства людських ресурсів Угорської Республіки. На зустрічі Марина Лазабна подякувала за підтримку України Угорщиною у важкі часи, зокрема, за засудження російської агресії проти України Національною асамблеєю Угорщини. Марина Лазебна поінформувала про наслідки російської агресії для мирних громадян України, кількість жертв, про руйнування та захоплення окупантами закладів соціальної сфери, масштаби гуманітарної катастрофи через 19 днів героїчного супротиву українського народу, зафіксовані порушення міжнародного права, зокрема гуманітарного, та міжнародних конвенцій. Аттіла Фьолоп виходив на зв’язок з одного з пунктів перетину кордону між Угорщиною та Україною. В режимі реального часу учасники зустрічі ознайомились з тим, як працюють пункти реєстрації для переміщених з України. Такі пункти Угорщина облаштувала на всіх пунктах перетину кордону між Угорщиною та Україною. Вони обігріваються, там відбувається реєстрація осіб, що переміщуються з України, надається їм допомога з пошуком житла, інша необхідна інформаційна допомога. Сторони домовились про співпрацю України та Угорщини у наступних напрямках:
  • Інформаційна співпраця щодо формування в Угорщині бази даних родин та помешкань, які готові прийняти у себе жінок та дітей з України, проведення відповідних інформаційних кампаній, обмін наявною інформацією про вже переміщених осіб та тих, які потребують переміщення.
  • Укладення двостороннього меморандуму про захист прав переміщених дітей з вразливих категорій, забезпечення гідних умови їхнього перебування в Угорщині та їх обов’язкове повернення в Україну після стабілізації ситуації.
  • Створення моніторингової групи, яка запрацює вже цього тижня на кордоні з Угорщиною для скоординованого вирішення практичних питань, які виникають під час переміщення громадян України.
  • 22 000 продуктових наборів попрямували до Миколаївської області за програмою «Мільйон продуктових наборів». Марина Лазебна, Міністр соціальної політики повідомила, що за програмою «Мільйон продуктових наборів» 22 тисячі продуктових наборів відвантажені для відправки до Миколаївської області. Всього за програмою відправлено більше 123 000 наборів. Продуктові набори з продуктів тривалого зберігання відправлені для людей з вразливих категорій в Донецькій, Луганській, Київській та Харківській, Запорізький та Миколаївський областях. Програма «Мільйон продуктових наборів» реалізується за ініціативи та координації Мінсоцполітики та Мінагрополітики, у співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд Івана Чайківського «Покрова», яка надає продуктові набори на безоплатній основі, а також з виробниками харчових продуктів, підприємствами та людьми, які долучились до забезпечення продуктовими наборами постраждалих від активних бойових дій. За програмою «Мільйон продуктових наборів» на сьогодні зібрано більше 950 тон різноманітних продуктів, з яких близько 780 тон вже отримали люди. Це різні крупи, макарони, м’ясні та овочеві консерви, олія, цукор, борошно, печиво, повидло. Найбільша перешкода у доставці продуктів – це відсутність гуманітарних коридорів до місць, де ідуть найактивніші бойові дії. Продукти отримують люди з найуразливіших категорій. В першу чергу доставки відбуваються у області, які найбільше постраждали він воєнних дій. Обласні соціальні служби забезпечують збір потреб та доставку продуктів адресатам.
  • Через великий ажіотаж, спричинений російськими воєнними діями, українці викупили в аптеках практично усі запаси препаратів, призначених для лікування захворювань щитовидної залози, зокрема медикаменти з діючою речовиною левотироксин. Міністерство охорони здоров’я разом з партнерами та дистриб’юторами працюють над відновленням аптечного асортименту ліків для тиреоїдної терапії. Зараз препарати перебувають на аптечних складах. Зокрема, на складах компанії «Оптіма-Фарм» є 23,6 тис. упаковок L-тироксину та 8,8 тис. упаковок еутироксу. На складах компаній АСІНО є близько 300 тис. упаковок еутироксу. Ці препарати будуть розвезені до аптек найближчим часом.
  • Також очікується поставка L-тироксину від нашого партнера, компанії «Берлін-Хемі». Орієнтовні розміри поставки становлять 217 тис. упаковок препарату різного дозування. Оперативно отримати інформацію про наявність препаратів для тиреоїдної терапії в аптечних закладах можна за допомогою сервісу Tabletki.ua.
Последние новости

Погода

Николаев
ясно
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
95 %
3.5kmh
7 %
Вт
0 °
Ср
2 °
Чт
2 °
Пт
2 °
Сб
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here