Пятница, 19 апреля, 2024
ГлавнаяВ стране15 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00

15 квітня: Ситуація в соціальній сфері станом на 20:00

Головне:

Люди у найбільш постраждалих населених пунктах отримали більше 70 тонн гуманітарної допомоги

Мінсоцполітики напрацювало проект двосторонньої угоди України з іншими країнами про захист прав переміщених дітей та гарантії їх повернення в Україну та спрямувало його дипломатичними каналами до 23 країн ЄС

Учні та викладачі закладів ПТО не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації

Завдяки співпраці Мінсоцполітики з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» люди у найбільш постраждалих населених пунктах отримали більше 70 тонн гуманітарної допомоги. Завдяки спільній роботі ще в березні було створено гуманітарний штаб, який вирішує питання задоволення продовольчих потреб (продукти харчування, вода, дитяче харчування), забезпечення одягом та взуттям, товарами першої необхідності, гігієнічними засобами, медичними засобами. У березні близько 30 тонн гуманітарної допомоги було спрямовано до мешканців Київської, Сумської та Миколаївської областей. У квітні до людей попрямували ще 40 тонн гуманітарної допомоги. Цю допомогу отримали люди з інвалідністю, маломобільні групи населення, тимчасово переміщені особи. Доставка гуманітарної допомоги здійснювалася в Київську, Миколаївську, Херсонську, Сумську та Харківську області, в тому числі і в населені пункти, які вже звільнені від окупації. «Допомога тисячам родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, вимушені були тікати з власних домівок у зв’язку з бойовими діями – це лише перший пункт у нашому довгому списку справ на виконання. Дивлячись на те, як розвиваються події, ми розуміємо, що допомоги потребує куди більша кількість українців. Та завдяки значущій підтримці Міністра соціальної політики Марини Лазебної, яка доклала безліч зусиль та сприяла тому, щоб цей проект жив і допомагав людям, впевнений, що разом ми будемо лише набирати обертів, адже головною цінністю України завжди були люди» – зазначив голова ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Євген Охріменко. «Зараз спостерігаємо зменшення обсягів гуманітарної допомоги від партнерів з Європи. Як би це не звучало, але люди потроху починають звикати до війни в Україні. За підтримки Міністерства соціальної політики нам вдається докуповувати необхідні речі, які тепер поступають в Україну в значно меншій кількості, зокрема, медичні засоби, деякі продукти харчування. Але ми продовжуємо закликати наших партнерів до участі в масштабній гуманітарній місії, яку реалізуємо спільно з Мінсоцполітики, адже розуміємо, що людей, які потребують, багато» – зазначив секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін.

15 квітня відбулась робоча зустріч Міністра соціальної політики України Марини Лазебної з народними депутатками України – членкинями Міжфракційного депутатського об`єднання «Рівні можливості» І.Климпуш-Цинцадзе, М.Іоновою, І.Геращенко та І.Совсун. Під час зустрічі сторони обговорили ряд надзвичайно важливих питань щодо обліку та соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, гуманітарної допомоги людям на деокупованих територіях та захисту прав дітей, як тих, що евакуйовані за кордон, так і переміщених в інші, безпечні регіони України. Міністр поінформувала про державні програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, а також про додаткові заходи, які будуть реалізовані завдяки співпраці Міністерства з міжнародними донорами. Крім того, найближчим часом планується запуск онлайн реєстрації внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал „Дія“, що дозволить вирішити існуючу на сьогодні проблему з чергами до відділів соцзахисту та ЦНАПів. Відповідаючи на питання щодо спрощеної процедури тимчасового влаштування чи опіки над дітьми, які залишились без батьківського піклування під час війни, Міністр зазначила, що через активні бойові дії та масову евакуацію зростає кількість дітей, батьки яких загинули, або про їхню долю та місце перебування нічого невідомо, дітей, які тимчасово втратили зв’язок з родичами (загубились). Крім того, є випадки евакуації дітей без супроводу батьків чи інших законних представників, збільшуються ризики роз’єднання братів і сестер, незаконного переміщення та влаштування таких дітей у сім’ї іноземців чи громадян України, які мешкають за її межами. Існує загроза усиновлення українських дітей без дотримання процедур, установлених українським законодавством. Марина Лазебна повідомила народних депутаток, що з метою захисту прав українських дітей, евакуйованих за кордон, Мінсоцполітики напрацювало проект двосторонньої угоди України з іншими країнами про захист прав переміщених дітей та гарантії їх повернення в Україну та спрямувало його дипломатичними каналами до 23 країн ЄС. Серед іншого проект угоди передбачає, що країна, до якої переміщені українськи діти, забезпечує тимчасову заборону міждержавного усиновлення, дотримання вимог українського законодавства щодо усиновлення дітей.

Учні та викладачі закладів ПТО не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації14 квітня Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян». Зокрема, перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, доповнили такими категоріями, як учні і викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Повторний огляд для продовження інвалідності можна пройти після завершення воєнного стану. Під час воєнного стану в Україні для осіб з інвалідністю доступ до закладів охорони здоров’я, які здійснюють медико-соціальну експертизу (МСЕК), може бути ускладнений або неможливий. Також існують великі ризики щодо забезпечення роботи власне медзакладів. Тому для забезпечення необхідного соціального захисту та реалізації реабілітаційних заходів, Кабінет Міністрів прийняв розроблену МОЗ постанову, яка дозволяє продовжити дію інвалідності особам, у яких строк інвалідності закінчився у період воєнного стану. При цьому повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування. Таким чином, діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:

соціальні виплати;

реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні, засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;

освітні послуги;

відповідні пільги.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
8.8 ° C
8.8 °
8.8 °
44 %
4.5kmh
100 %
Пт
9 °
Сб
13 °
Вс
9 °
Пн
7 °
Вт
10 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь