Среда, 27 сентября, 2023
ГлавнаяАктуально33 медичні заклади Миколаївської області вакцинують від коронавірусу

33 медичні заклади Миколаївської області вакцинують від коронавірусу

Саме ці медзаклади мають відповідний договір з НСЗУ. Всі вакцини від коронавірусу в Україні безоплатні для пацієнта, послуги з вакцинації — також.

Як знайти пункти вакцинації, в яких можна щепитися та на які послуги лікарів можна розраховувати? 

 

Наразі на Миколаївщині 33 медичні заклади мають угоди з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. У цих закладах пацієнт може отримати свою безоплатну дозу вакцини. Послуги з вакцинації також безоплатні для пацієнта. 

 

Усього з початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила закладам області понад 10,8 млн грн за проведення щеплення.

 

Жителям Миколаївщини доступні послуги і мобільних бригад з вакцинації — щеплення маломобільних громадян та колективів від 50 людей. 

 

Вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.

 

Вакцинуватися від COVID-19 можна в амбулаторії, пункті щеплень або центрі масової вакцинації — це безпечно та безоплатно. Якщо ви самостійно не можете дійти до закладу вакцинації — викликайте мобільну бригаду. Захистіть себе та своїх рідних від коронавірусу.  

 

Станом на 1 листопада дві дози вакцини отримало 213 368 жителів Миколаївської області. Хоча б одну дозу отримало — більше 516 тис. людей. 

 

Як має проходити щеплення від коронавірусу та де його можна зробити? 

 

Медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію проти COVID-19, зобов’язуються працювати так:

  • Для початку медичні працівники повинні поінформувати вас щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням.
  • Лікар має вас опитати, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.
  • Після цього вам розкажуть про подальші дії та можливі побічні реакції.
  • Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки.
  • Протягом 30 хвилин після щеплення за вами мають спостерігають, щоб зафіксувати несприятливі події після імунізації в разі їх виявлення.
  • Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.
  • Якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, у разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит.
  • Якщо раптом у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу і викликають швидку.

 

Наголошуємо, що відсутність декларації з сімейним лікарем конкретного медичного закладу або її відсутність узагалі не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19. 

 

Щоб зробити щеплення, необхідно записатися. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua. 

 

Мобільні бригади з імунізації вакцинують організовані колективи із більше ніж 50 людьми та маломобільних громадян. На колективне щеплення записує людей роботодавець. Маломобільні громадяни можуть звернутися до контакт-центру за номером 0 800 60 20 19. 

 

Якщо вам не вдається записатися на вакцинацію самостійно, звертайтеся до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.

Последние новости

Погода

Николаев
ясно
14.6 ° C
14.6 °
14.6 °
58 %
2.3kmh
2 %
Ср
25 °
Чт
25 °
Пт
26 °
Сб
25 °
Вс
17 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here