Найчастіше алергія на холод проявляється як кропивниця — ділянки шкіри, що зазнали впливу низької температури, червоніють, вкриваються пухирями й починають свербіти. Але іноді, у випадках глибокого переохолодження, у осіб із такою реакцією на холод можуть розвиватися тяжкі стани — набряк внутрішніх органів та анафілактичний шок.
Анафілактична реакція у осіб із холодовою алергією не конче є наслідком дії дуже низьких температур — достатньо буває й різких незначних перепадів, як-от у разі виходу з-під теплого душу у прохолодне приміщення. Як відомо, анафілактичні реакції потребують негайної медичної допомоги.
Найчастіше симптоми алергії на холод у дорослих виникають через 2-5 хвилин після дії низької температури і зберігаються впродовж 1-2 годин. Можливі й такі системні ефекти, як слабкість, біль у суглобах, задишка, біль у животі, загальне нездужання. У дітей із холодовою алергією реакцією на холод можуть бути закладеність носа, риніт, кон’юнктивіт, які зазвичай швидко зникають у теплих приміщеннях.