Аналітики проаналізували всі 30 договорів на понад 30 мільйонів гривень, які уклали на придбання квадрокоптерів Mavic різних моделей й комплектацій установи Одеської, Херсонської та Миколаївської області з 1 травня по 8 серпня.
Як зазначають аналітики ЦПР, виявилось, що найдорожчі закупівлі деяких дронів були в Одеській області, а найдешевші – в Херсонській.
Так середня ціна DJI Mavic 3Т за даними ресурсу hotline становила 216 тисяч гривень з ПДВ, а договір замовник та постачальник уклали в середині травня. На той час середня вартість вже становила 210 тисяч гривень, також з ПДВ, а верхня ціна на ринку сягала 269 тисяч гривень.
Найдорожчий безпілотник купив відділ з питань утримання комунального майна Дачненської сільської ради Одеської області. За один DJI Mavic 3Т вони виклали з бюджету 218 тисяч гривень. І це зі знижкою. Адже очікувана вартість була 225 тисяч гривень.
Однак, військова частина А 2777 Миколаївської області конкурс щодо закупівлі DJI Mavic 3Т також проводила у квітні, а договір уклала у травні. То вони придбали ці дрони за 191 тисячу гривень.
Трохи дешевше – за майже 190 тисяч гривень Mavic 3Т придбала й військова частина 3056 Нацгвардії у Херсонської області. Тендер вони проводили вже в кінці травня, коли середня ціна на ринку на цей квадрокоптер становила 206 тисяч гривень, а підписали у кінці червня. Середня ціна тоді вже впала до 192 тисяч гривень.
Військовим частинам вдалось придбати Mavic 3Т по вигідним цінам, бо в першому випадку на торги подались аж 13 учасників, а в другому – два і було з кого обирати. А до одеського замовника прийшов з пропозицією лише один учасник.
Однак вигідно купували дрони цієї моделі і в Одеській області. Наприклад, Доброславська селищна рада Одеської області в середині липня в результаті конкурсу придбала Mavic 3Т за 169,8 тисячі гривень.
Договорів на закупівлю Mavic 3Е уклали на 8,2 мільйона гривень. Середня по ринку ціна коливалась в межах 115 тисячах гривень. При цьому верх ринкової вартості на мавік DJI Mavic 3Е сягав 200 тисяч гривень.
Щодо закупівель, найдорожчий безпілотник – за 198,6 тисячі гривень – придбали в Одеській області. Замовником виступила військова частина А 3425. Конкурс не проводили.
Військова частина А 1325 також з Одеської області, також у травні провела конкурс та придбала такі самі дрони у два рази дешевше – за 94 тисячі гривень.
За таку саму ціну, 94 тисячі гривень, придбали такий безпілотник й у Чорнобаївській сільській раді Херсонської області. При цьому закупівля відбувалась без використання системи Prozorro.
Дронів DJI Mavic 3 Pro з травня по серпень купили на 7,6 мільйона гривень. На ринку їх можна було придбати в середньому за 82 тисячі гривень. Верх ринкової ціни сягав 100 тисяч гривень.
Відділ капітального будівництва, житлово-комунального господарства, комунального майна Авангардівської селищної ради Одеської області придбав Mavic 3 Pro за 91,6 тисячі гривень. Аби купити дрони вони провели конкурс з особливостями, однак подався на них лише один учасник.
Дар’ївська сільська рада Херсонської області проводила запит цін. І в результаті купила безпілотники по найвигіднішій ціні у 70,5 тисяч гривень.
Тож бачимо, що не всі держустанови чи військові частини купують дрони аби купити, дехто навіть значно на цих закупівлях економить. Сподіваємось, що більш заощадливими стануть й інші учасники держзакупівель.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…