25 C
Николаев
Понедельник, 15 августа, 2022
ГлавнаяКультураБерегиня українського Слова

Берегиня українського Слова

Леонід РЖЕПЕЦЬКИЙ, педагог, поет, член НСЖУ.

Писати про людину, яку добре знаєш більше 20 років і легко і… важко. Легко, бо ти її добре знаєш, а важко саме тому, що ти її добре знаєш. Знайомтесь: Людмила Яківна Чижова, поетеса, письменниця, член Національної Спілки письменників України, лауреат обласної культурологічної премії імені М. Аркаса. У її творчому доробку більше 20 книжок поезії та прози. На її вірші написано близько 30 пісень. Друкуватись почала з 1963 року. Весь її життєвий шлях пов’язаний із нашим Прибузьким південноукраїнським краєм.

Серед літературної інтелігенції вважається «майстринею пера», користуючись заслуженою повагою та авторитетом.

Зовсім нещодавно у видавництві «Іліон» вийшла нова книга оповідань Людмили Чижової під вельми промовистою назвою «Моє заквітчане село» (сільські оповідання), яка вражає будь-якого читача своєю щирістю, задушевністю, літературною вправністю. А ще до глибини душі зачіпають рядки про сучасне село з його бідами, тривогами, безрадісними перспективами. Авторка ніби сповідується перед читачами ось такими рядками: «Нині село кинуте напризволяще, а люди в ньому — на виживання. Проваллями пустих вікон сліпнуть покинуті людьми хати, заростають по дахи амброзією. А деякі аж до фундаментів розсипаються. Без людини хата гине. Купки каміння…».

Такою ось є ще одна сумна і трагічна сторінка нашого сьогодення і про це теж потрібно писати.

Писати тим і тоді, коли болить душа і щемить серце за дорогим, рідним і… втраченим. Це і робить поетеса і письменниця, Берегиня рідного українського слова, наша сучасниця Людмила Яківна Чижова.

Видання книги здійснено в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги в Миколаївській області на 2017 — 2021 роки. Книгу прикрашають репродукції картин художниці Марії Гаврилюк.
 

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
25 ° C
25 °
25 °
51 %
3.2kmh
100 %
Пн
27 °
Вт
27 °
Ср
27 °
Чт
30 °
Пт
32 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here