Среда, 7 июня, 2023
ГлавнаяЭкономика и бизнесБілоруські добрива Україна замінить канадськими, це буде вигідним для обох країн

Білоруські добрива Україна замінить канадськими, це буде вигідним для обох країн

Як зазначається, Канада є найбільшим світовим виробником та експортером калійних добрив. Ця країна виробляє близько 12 млн т даного виду добрив, займаючи таким чином 24% світового виробництва.

«В той же час, Україна імпортує калійні добрива, оскільки власне виробництво практично нерозвинене. В 2021 році в Україну було імпортовано 287,5 тис. т калійних добрив, і 69% припадало саме на білорусь. По зрозумілим причинам, закупки з даної країни надалі здійснюватися не будуть. Тому українським аграріям необхідно шукати альтернативних постачальників і Канада може стати одним із них», — вважають експерти.

У той же час Канада, так само як і ЄС, готується скасувати імпортні мита на українські товари впродовж наступних 12 місяців. Це може стати додатковим фактором, так як підвищить конкурентоздатність української аграрної продукції на канадському ринку.

«Таким чином Україна зможе закуповувати калійні добрива в Канаді, в свою чергу відправляючи на тому ж транспорті свою аграрну продукцію, яка зараз в надлишку є на українському ринку», — вважають аналітики.

Зазвичай Канада в великій кількості імпортує кукурудзу (2,8 млн т в 2021 році), макуху від виробництва рослинних олій (1,2 млн т) та соєві боби (0,5 млн т). І якраз ці позиції Україна можемо запропонувати канадському ринку. Щоправда поки це буде здійснюватися більш довгим шляхом, швидше за все через морські порти Балтійські країни. Але це тимчасово.

Для довідки:  протягом 2021 року в Канаду було експортовано української продукції АПК на $29,3 млн. При цьому 49% експортної виручки становив яблучний сік, 18% — олія соняшникова та 11% — соєві боби.

Нагадаємо також, що в кінці березня 100 вагонів з білоруськими калійними добривами та 2 вагони білоруської сталевої продукції примусово вилучено для державних потреб України

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
91 %
2.6kmh
100 %
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
22 °
Сб
20 °
Вс
14 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here