Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеБоротьба зі СНІДом у світі сповільнилася: мільйонам людей загрожує смертельна небезпека

Боротьба зі СНІДом у світі сповільнилася: мільйонам людей загрожує смертельна небезпека

Прогрес у сфері профілактики та лікування ВІЛ/СНІД уповільнюється по всьому світу, наражаючи мільйони людей на смертний ризик. У своїй новій доповіді «У небезпеці» ЮНЕЙДС наголошує, що необхідно терміново вжити заходів, щоб усунути нерівність, що сприяє поширенню СНІДу. Доповідь опублікована напередодні Міжнародної конференції в Монреалі, Канада.

Прогрес сповільнився

Загалом кількість нових випадків інфікування ВІЛ у період з 2020 до 2021 року у світі знизилася лише на 3,6 відсотка, що стало найменшим щорічним зниженням з 2016 року. У Східній Європі та Центральній Азії, на Близькому Сході та в Північній Африці, а також у Латинській Америці протягом кількох років відзначається зростання щорічної кількості випадків інфікування ВІЛ. 

Є й позитивні новини – кількість нових випадків інфікування ВІЛ у Західній та Центральній Африці та країнах Карибського басейну помітно скоротилася. Але навіть у цих регіонах дефіцит ресурсів, що зростає, загрожує знизити ефективність заходів щодо протидії ВІЛ.

Мільйонам загрожує небезпека

«Ці дані свідчать про серйозну загрозу глобальним заходам протидії СНІДу. Якщо ми не досягнемо найближчим часом прогресу, ми втратимо позиції, оскільки пандемія розростається через COVID-19, масове переміщення людей та інші кризи. Давайте пам’ятати про мільйони запобіжних смертей, які ми намагаємося не допустити», – заявила Виконавчий директор ЮНЕЙДС Вінні Б’яніма.

Фактори ризику

Глобальні потрясіння, включно з пандемією COVID-19 та війною в Україні, значно підвищили ризики для системи протидії ВІЛ. Внутрішнє фінансування програм протидії ВІЛ у країнах з низьким та середнім рівнем доходу скорочується вже два роки поспіль. Війна в Україні призвела до різкого зростання світових цін на продовольство, посиливши у всьому світі нестачу продуктів харчування для людей, які живуть із ВІЛ. Це значно підвищує ймовірність переривання лікування. 

Щодня ВІЛ заражаються майже 700 підлітків віком від 10 до 19 років. Мойсес Масіль да Сілва з Бразилії дізналася про свій статус, коли їй була 18 років.

Антиретровірусна терапія

Доповідь ЮНЕЙДС показує, що зусилля з надання всім людям, які живуть з ВІЛ, доступу до життєво необхідної антиретровірусної терапії останнім часом зазнають невдачі. 2021 року кількість людей, які отримують лікування від ВІЛ, зростала повільніше, ніж за останні десять років. Три чверті всіх людей, які живуть з ВІЛ, мають доступ до антиретровірусної терапії, але приблизно 10 мільйонів людей такого доступу досі не мають. 

Розрив у охопленні лікуванням ВІЛ між дітьми та дорослими також зростає, а не скорочується: лише 52 відсотки дітей, які живуть із ВІЛ, отримують антиретровірусну терапію. 

Щохвилини СНІД забирає одне життя

У 2021 році пандемія СНІДу в середньому забирала життя щохвилини, а загальна кількість смертей внаслідок СНІДу склала 650 000. «Ці цифри – відображення нашої політичної волі. Чи дбаємо ми про розширення прав та можливостей наших дівчаток та їх захист? Чи хочемо ми зупинити смертність через СНІД серед дітей? Чи ставимо ми порятунок життів вище за криміналізацію? – наголосила Б’яніма. – Якщо так, то ми маємо повернути заходи щодо протидії СНІДу у потрібне русло».

novosti-n.org

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-1.2 ° C
-1.2 °
-1.2 °
87 %
4.8kmh
97 %
Пт
0 °
Сб
1 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here