Суббота, 14 декабря, 2024
ГлавнаяАктуальноБудівництво водогону: підряди на 7,4 млрд роздали трьом фірмам з різними цінами...

Будівництво водогону: підряди на 7,4 млрд роздали трьом фірмам з різними цінами будматеріалів

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області без торгів замовила будівництво водозабору з річки Південний Буг та магістрального водогону для забезпечення водою міста Миколаїв загальною вартістю 7,44 млрд грн.

Будівництво першої ділянки виконає ТОВ «Група Компаній «Автострада» за 2,28 млрд грн, другої – ТОВ «Укртрансміст» за 2,53 млрд грн, третьої – ТОВ «Ростдорстрой» за 2,63 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Відкриті торги не проводили у зв’язку із нагальною потребою у здійсненні закупівлі. Разом з тим, система водопостачання Миколаєва зазнала серйозних руйнувань ще у квітні 2022 року. Тоді війська РФ зруйнували магістральний водогін від річки Дніпро. Пошкоджені також водозабірні споруди, через що місто втратило доступ до резервного джерела водопостачання, яке мало стати альтернативою зруйнованому водогону. Наразі Миколаїв забезпечується водою з Інгулецького зрошувального каналу, однак її якість не відповідає нормам, і вона придатна лише для технічних потреб. Використовувати її для пиття, приготування їжі або миття посуду заборонено.

У 2023 році окупанти зруйнували Каховську гідроелектростанцію. У червні того року уряд прийняв постанову №566 про виділення коштів на ліквідацію наслідків руйнування в рамках експериментального проекту. У тому числі там були передбачені будівництва нових водогонів у Запорізькій, Дніпропетровській і Миколаївській областях. Фінансування Миколаївського було передбачено із залученням коштів міжнародних фінансових організацій, зокрема Європейського інвестиційного банку. Однак в контрактах з обраними підрядниками європейського фінансування наразі не передбачено. Відтак закупівлю проводили по діючим нормам тендерного законодавства. Яке дозволяє такі закупівлі як будівництво водогону на Миколаївщині проводити без використання електронної системи. Відтак підрядники були обрані шляхом збору комерційних пропозицій.

В договорах з підрядниками вказано, що роботи повинні виконати до кінця 2024 року. Однак в цих же договорах є плани фінансування, що протирічать цим термінам. Цього року планується вкласти тільки мінімальні кошти з міського бюджету Миколаєва. А основні гроші, і відповідно роботи, плануються на 2025 рік.

Ціни контрактів не остаточні. Бо технічні проекти ще не зроблені, відповідно завдання будівельникам ще коригуватиметься. Відтак в нинішніх договорах взагалі не враховано вартість і кількість насосів. Їх мають додати коли остаточно погодять проектні рішення.

Послуги інженера-консультанта з будівництва для всіх трьох ділянок без торгів замовили у ТОВ «В.С. Інжиніринг» на загальну суму 4,47 млн грн.

Ціни на будматеріали (тут і далі вказані з ПДВ без доставки)

У переліках основних матеріальних ресурсів залізобетонні плити покриття 2ПП25-2.1 «Ростдорстрой» пропонує по 14 788 грн/шт, а «Автострада» по 3 336 грн/шт, що вчетверо дешевше. «Конкрейт груп» продає такі плити по 14 788 грн/шт, що дорівнює ціні «Ростдорстрою».

Сталеві електрозварні труби діаметром 530 мм і товщиною стінки 7 мм «Укртрансміст» з «Ростдорстрой» поставлять по однаковій ціні 65 500 грн/т, а «Автострада» по 97 934 грн/т, що на 33% дорожче. Компанія «Айронстіл» продає такі труби по 68 000 грн/т, як приблизно й пропонують «Укртрансміст» з «Ростдорстрой».

Сталеві електрозварні труби діаметром 1020 мм і товщиною стінки 12 мм в контракті «Ростдорстрою» по 65 500 грн/т, а «Автострада» по 83 120 грн/т, що на 21% дорожче.

Бетонні блоки ФБС 12.4.6-Т «Укртрансміст» та «Ростдорстрой» привезуть по 1 110 грн/шт, а «Автострада» по 843 грн/шт, що на 32% дешевше. Група «Ковальська» продає такі блоки по 1 173 грн/шт.

Бетонні блоки ФБС 12.5.6-Т «Укртрансміст» та «Ростдорстрой» поставлять по 1 384 грн/шт, а «Автострада» по 907 грн/шт, що в півтора раза дешевше. Група «Ковальська» продає такі блоки по 1 461 грн/шт.

Гарячекатану гладку арматурну сталь класу А240С діаметром 8 мм «Укртрансміст» та «Ростдорстрой» врахували по однаковій ціні 35 180 грн/т, «Автострада» по 35 415 грн/т, що відповідає ринковим цінам. Компанія «Залізний світ» продає таку арматуру по 34 373 грн/т.

Ціни на гарячекатану арматурну сталь періодичного профілю класу А400/А500С різного діаметру також відповідають ринковим (див. таблицю нижче).

Електроди діаметром 2 мм «Укртрансміст» та «Ростдорстрой» врахували по однаковій ціні 158 000 грн/т, а «Автострада» по 104 000 грн/т, що в півтора раза дешевше.

Зносостiйке паропроникне покриття Sikaflor-21Рurсеm «Ростдорстрой» поставить по 583 грн/кг, а «Автострада» по 411 грн/кг, що на 42% дешевше.

Залізобетонні кільця КС10.6 «Укртрансміст» та «Ростдорстрой» врахували по однаковій ціні 1068 грн/шт, а «Автострада» по 1 350 грн/шт, що на 21% дорожче. На ринку є пропозиції по 1 298 грн/шт.

Залізобетонні кільця КС7.3 «Укртрансміст» та «Ростдорстрой» пропонують по 926 грн/шт, так само вони коштують й на ринку по 926 грн/шт. А «Автострада» їх поставить по 547 грн/шт, що на 69% дешевше.

Підрядники

Вінницька »Група Компаній «Автострада» належить Максиму Шкілю. Він засновник і CEO холдингу MS Capital, куди входять пʼять великих компаній: «Бехівський гранітний карʼєр», «Перша логістична компанія», «Ауді Центр Одеса», «Прилуцька Аграрна Компанія» і «Автострада». Компанія була одним з фаворитів «Великого будівництва» до вторгнення. Нещодавно вона отримала підряди на будівництво київського метро від станції Сирець на житловий масив Виноградар та миколаївської підземної магістральної теплової мережі централізованого теплопостачання. З 2017 року «Автострада» натендерила 146 млрд грн.

Столична компанія «Укртрансміст» належить Ірині Карнаковій. «Укртрансміст» виступає засновником (33,3%) консорціуму «Євротрансміст», яким керує Ігор Карнаков. За даними аналітичної системи «Youcontrol» консорціум входить до групи родини Келоєвих, де ключовою особою є Муслім Кєлоєв.. До активів групи належать: ТОВ «Пейд» – постачальник палива для державних компаній, зокрема для морських портів та ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія». З 2017 року «Укртрансміст» натендерила 10,6 млрд грн, найбільше у нинішнього замовника на Миколаївщині.

Одеська «Ростдорстрой» належить Євгенію Коновалову і Юрію Шумахеру. Останній депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» мера Одеси Геннадія Труханова. Коновалов та Шумахер також володіють столичним ПП «Київшляхбуд». З 2016 року «Ростдорстрой» натендерила 96,7 млрд грн, найбільше у нинішнього замовника на Миколаївщині.

За даними «Наших грошей», миколаївська Служба відновлення окрім обраних підрядників також отримувала комерційні пропозиції від ТОВ «Автомагістраль-південь» та ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія». Однак вони були дорожчими.

Поширити це:

Подобається це:

Подобається Завантаження…

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-3.6 ° C
-3.6 °
-3.6 °
89 %
1.5kmh
100 %
Сб
-4 °
Вс
0 °
Пн
6 °
Вт
7 °
Ср
7 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь