У Миколаєві збираються реорганізувати комунальне некомерційне підприємство Центр соціально-значущих хвороб.
Його хочуть приєднати до Центру первинної медико-санітарної допомоги №2, та створити девʼяту амбулаторію загальної практики сімейної медицини.
Проєкт рішення обговорювали під час засідання комісії Миколаївської міськради з питань охорони здоровʼя.
Таке рішення пояснюють тим, що фінансування від Національної служби здоровʼя України на 2025 рік не покриє навіть 30% від потреб закладу на заробітну плату.
— Необхідність цього обумовлена тим, що з квітня цього року йде зниження отримання коштів Центром соціально-значущих хвороб від НСЗУ. Крім того, у вересні 2024 року НСЗУ оприлюднила вимоги до договорів з лікувальними закладами на 2025 рік. Згідно до них, Центр соціально-значущих хвороб з 6 договорів на медичне обслуговування зможе укласти лише два, сума коштів за цими договорами не покриє витрати закладу у 2025 році навіть на 30% від потреби на заробітну плату, — розповіла заступниця начальника управління комунального майна Тетяна Дмитрова.
Окрім того, відповідно до нових вимог до договорів від НСЗУ, у закладі охорони здоровʼя за основним місцем роботи повинно працювати мінімум 10 лікарів. Сьогодні у Центрі соціально-значущих хвороб працює усього 6.
Заступник директора управління охорони здоровʼя Микола Бережник пояснив, що заклад не може набрати молодих фахівців через відсутність можливості бронювання від мобілізації. Він повʼязав це з найнижчою заробітною платою серед усіх медичних закладів Миколаєва.
— На даний час у цьому закладі найнижча заробітна плата серед усіх закладів охорони здоровʼя Миколаєва. В середньому вона складає біля 10 тисяч гривень. Тобто, санітарка отримує приблизно 8 тисяч, а лікар — 12 тисяч. Через такий низький показник, цей заклад єдиний у Миколаєві не включений до переліку критичної інфраструктури. Тому вони не можуть взяти до себе молодих фахівців, особливо чоловіків, адже вони не підпадають під можливість бронювання. Маючи на даний час 6 лікарів за основним місцем роботи, вони не зможуть набрати ще 4, — сказав Микола Бережник.
Він розповів, що управління проводило зустріч з персоналом медичного закладу. За його словами, адміністрація Центру підтримує реорганізацію, оскільки наступного року заклад не зможе податися на більш ніж два пакети від НСЗУ. Через це Центр соціально-значущих хвороб збанкрутує і його доведеться зачинити.
Тетяна Дмитрова додала, що реорганізація не передбачає скорочення лікарів. Проєктом рішення передбачено, що увесь медичний та адміністративно-господарський склад медичного закладу працевлаштують.
— Після реорганізації не буде скорочено ні медичний персонал, ні адміністративно-господарський. Усі вони будуть працевлаштовані у ЦПМСД №2. А директор Центру соціально-значущих хвороб очолить новостворену амбулаторію на посаді завідуючої. Приєднання Центру врятує заклад від банкрутства та ліквідації, — пояснила вона.
Члени комісії підтримали рішення про реорганізацію Центру соціально-значущих хвороб та приєднання його до Центру первинної медико-санітарної допомоги №2. Проєкт рішення розглянуть на сесії Миколаївської міськради.
Джерело
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…