Понедельник, 20 марта, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЧек-ап на п’ятому десятку. Які дослідження треба зробити у 40 років

Чек-ап на п’ятому десятку. Які дослідження треба зробити у 40 років

Кажуть, якщо у 40 років ти прокинувся і в тебе нічого не болить, то ти помер. Але ми знаємо, що життя в ці роки тільки починається. І оскільки хворіти нам ніколи, доведеться пройти «техогляд» свого організму. Хоча чекати на 40‑річчя зовсім необов’язково. Диспансеризація покладена людям будь-якого віку та статі, тільки обсяг її різний.

Якщо раніше у вас до себе руки не доходили, то хоча б із 40 років, коли суттєво зростають ризики серцево-судинних, онкологічних та інших захворювань, почніть приділяти собі трохи більше уваги. А ми розповімо, які дослідження треба зробити, щоб бути більш менш спокійними за своє здоров’я.

1. ФЛЮОРОГРАФІЯ

Навіщо треба  . Для раннього виявлення туберкульозу та раку легень. На жаль, на туберкульоз хворіють не лише асоціальні особистості, а й цілком успішні люди, а рак легенів далеко не завжди зустрічається лише у курців.

 

Особливі вказівки  . Флюорографію не можна проводити вагітним і жінкам, що годують, людям, які протягом року перенесли променеве навантаження, а також інвалідам-візочникам і лежачим хворим, оскільки це дослідження проводиться тільки стоячи. Для таких категорій громадян є альтернатива – квантифероновий тест.

2. ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ (З ЛЕЙКОЦИТАРНОЮ ФОРМУЛОЮ ТА ШОЕ)

Навіщо треба  . Для виявлення змін у формовому складі крові, виявлення та оцінки ступеня запалення.

3. БІОХІМІЧНИЙ АНАЛІЗ КРОВІ (10-12 ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ)

Навіщо треба  . Для діагностики роботи основних систем організму та органів. Насамперед для діагностики:

  • функції печінки (загальний та прямий білірубін, АлАТ та АсАТ);
  • функції нирок (креатинін, сечовина);
  • роботи обмінних процесів та засвоєння деяких життєво важливих речовин (калій, амілаза, сечова кислота).

4. ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ СЕЧІ

Навіщо треба  . Для виявлення запальних захворювань сечостатевої системи та інших неінфекційних захворювань.

5. АНАЛІЗ КРОВІ НА ГОРМОНИ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ (ТТГ, ВІЛЬНИЙ Т4)

Навіщо треба  . Для контролю роботи щитовидної залози та раннього виявлення гіпо-або гіпертиреозу, ризик яких, особливо у жінок, підвищується у 40–50 років.

Особливі вказівки  . Якщо гормони поза межами норми, треба пройти УЗД щитовидної залози та відвідати ендокринолога, який призначить подальші аналізи.

6. АНАЛІЗ КАЛУ НА ПРИХОВАНУ КРОВ

Навіщо треба  . Щоб своєчасно виявити пухлинні процеси в кишечнику та одночасно провести ефективне та малоінвазивне лікування, яке можливе лише на ранніх стадіях раку. Даний аналіз має сучасну, більш високоточну альтернативу – тест ColonView Hb/Hp.

Особливі вказівки  . До аналізу калу на приховану кров треба готуватися спеціально. Але те, що перед дослідженням не можна їсти буряки та інші продукти, що фарбують, – це міф. У цьому аналізі визначається наявність гему, а він в основному складається із заліза. Тому напередодні здачі не можна приймати препарати із вмістом заліза (часто у вітамінних комплексах воно є), вживати гематоген, а також чистити зуби, щоб не викликати мікрокровотечі з ясен. Крім того, кілька днів перед аналізом не можна вживати м’ясо. Важливо також: якщо є схильність до носових кровотеч або проблеми з яснами (гінгівіт, пародонтит), проходити дане дослідження не має сенсу.

7. АНАЛІЗ КРОВІ НА ЛІПІДНИЙ ПРОФІЛЬ (З РОЗРАХУНКУ ІНДЕКСУ АТЕРОГЕННОСТІ) + ЕКГ (ЕЛЕКТРОКАРДІОГРАФІЯ СЕРЦЯ)

Навіщо треба  . Для виявлення ризику атеросклерозу, який збільшується у чоловіків після 40 років, а у жінок – після менопаузи (при збереженій функції яєчників естрогени захищають жінок від ризиків, пов’язаних з гіперхолестеринемією). Якщо вчасно скоригувати рівень поганого холестерину, можна зменшити ризики розвитку інфаркту, інсульту та інших атерогенних захворювань.

8. АНАЛІЗ КРОВІ НА ГЛЮКОЗУ НАТЩЕ

Навіщо треба  . Для виявлення цукрового діабету чи загрози його розвитку.

Особливі вказівки  . При зміні показників проводиться аналіз крові на глікозильований гемоглобін.

9. АНАЛІЗ КРОВІ НА ВІТАМІН D

Навіщо треба  . Для профілактики остеопорозу та інших захворювань (від туберкульозу та ковіда до раку), оскільки в останні роки було доведено, що цей прогормон здатний впливати на багато функцій організму. У більшості жителів середньої смуги Росії, куди входять Москва та Московська область, вітамін D у дефіциті.

особливі вказівки

. Чітких рекомендацій щодо того, як часто треба складати цей аналіз, у доказовій медицині немає, оскільки це дослідження не входить до списку скринінгових. Якщо буде виявлено дефіцит вітаміну D, можливо, знадобиться перездати аналіз через 1 місяць. Це вирішить лікар.

10. ВИМІРЮВАННЯ ВНУТРІШНЬООЧНОГО ТИСКУ

Навіщо треба  . Для профілактики глаукоми, яка найчастіше протікає безсимптомно, але призводить до незворотної сліпоти.

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
10.7 ° C
10.7 °
10.7 °
63 %
1.2kmh
98 %
Пн
11 °
Вт
9 °
Ср
12 °
Чт
14 °
Пт
17 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here