У Миколаєві за підтримки Товариства Червоного Хреста України та його обласної організації реалізується проєкт щодо забезпечення населення очищеною питною водою. До 8 травня має запрацювати система очищення потужністю у 50 000 літрів.
Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник голови Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Аркадій Дабагян.
За словами Аркадія Дабагяна, проєкт реалізується відразу за декількома напрямками.
Стаціонарні місткості на 20 000 літрів води
«По-перше, доставка готової до використання питної води з інших регіонів, це вже робиться не один тиждень. Воду роздають як у нашому центральному офісі, так і розвозять по місту наші автобуси. По-друге, це формування парку цистерн, в які ми можемо завантажувати очищену воду у великій кількості, йдеться про водовози», — сказав Аркадій Дабагян.
Точки видачі води зі стаціонарних місткостей
Як розповів Аркадій Дабагян, один парк цистерн вже розміщений біля оперативного штабу Червоного Хреста в Миколаєві, на вулиці Шевченка, 58. Інший зараз налаштовують в іншому відділенні Червоного Хреста, на території Миколаївської водолікарні.
«І там, і там ми будуємо цистерни, будуємо системи приймання та роздачі води. Наразі вода біля нашого оперативного штабу на Шевченка, 58 вже завантажена. Туди завезено двадцять тисяч літрів води, яку ми отримали від компанії «PepsiCo». Парк цистерн у Миколаївській водолікарні тільки налаштовують», — сказав Аркадій Дабагян.
Монтаж обладнання на території водолікарні
До 8 травня, сказав Аркадій Дабагян, підрядник має встановити очисні системи, які будуть брати артезіанську воду з наявної на території водолікарні свердловини і очищувати її.
«І та вода, яку ми отримуємо від компанії «PepsiCo», і та вода, яку будемо виробляти самі, відповідають усім міжнародним стандартам, на відміну від води з артезіанської свердловини на території водолікарні», — розповів Аркадій Дабагян.
За словами Аркадія, потужність очисних систем до чотирьох кубометрів на годину, що дасть змогу виробляти майже 50 тисяч літрів очищеної води за добу.
Приблизна вартість обладнання два з половиною мільйони гривень.