Станом на 26-те жовтня в Миколаївській області працюють 15 медичних закладів, котрі спеціалізуються на лікуванні хворих на коронавірус. Сумарно медзаклади області мають 2 252 ліжка, всі забезпечені подачею медичного кисню.
Про це в ефірі програми «Сьогодні. Головне» розповів начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максим Безносенко.
Зі слів Максима Безносенка, найближчими днями ще один медзаклад для хворих на COVID-19 мають відкрити в Очакові. Там не вистачає анестезіолога, щоб отримати відповідний пакет від Національної служби здоров’я України, але питання мають вирішити найближчими днями. В резерві залишається медзаклад у Баштанці.
«Ця хвиля коронавірусу дуже швидко призводить до тяжкого перебігу хвороби, більше пацієнтів потребують кисню. До тяжкої пневмонії при першій хвилі коронавірусу проходило сім-десять днів, зараз ‒ два-чотири дні. Тому більше госпіталізується хворих. Кількість виділених ліжок в районних центрах менша, тому вони завантажилися майже на 100 відсотків», ‒ розповів Максим Безносенко.
25-го жовтня Миколаївська міська лікарня №5 повідомила про відсутність необхідної кількості кисню. Ситуацію вдалося стабілізувати ‒ управління охорони здоров’я звернулося до промислових підприємств міста. Зі слів Безносенка, подібні ситуації трапилися і в інших регіонах України.
«Був брифінг з Міністром охорони здоров’я. Два заводи, які виробляли кисень, стали на технологічні регламентні роботи. Зараз вони запрацюють на повну потужність. Малі виробники кисню відгукнулись на потребу, а також був закуплений кисень закордоном», ‒ розповів Максим Безносенко.
За словами Безносенка, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, в області має бути власний резерв кисню, проте для цього потрібні великі кріоциліндри, яких на Миколаївщині недостатньо.
Станом на 27 жовтня в області лікарні для хворих на коронавірус завантажені на 73,4 відсотка.