Здавна деякі люди приписують салу багато корисних властивостей.
Сало у раціоні
Хтось лікує салом цукровий діабет, хтось — пневмонію та ковід, а є екстремали, які їдять його від ожиріння. Якщо вам смакує, то час від часу можна з’їсти трішки сала. Повільно розтягуючи задоволення. І зупинитися
Справа в тому, що сало майже на 100% складається із жиру. Тож бути панацеєю воно не може. Якщо розглядати сало як джерело енергії, продукт безумовно цінний. Але з погляду споживання жирів, яких у нашому раціоні і так багато, це надмірність.
Щодо корисних властивостей сала. У ньому справді є омега, але не та, яка нам потрібна. Всі ми відчуваємо нестачу омега-3, а в салі міститься омега-6, яка не така вже й корисна, оскільки викликає запальні процеси.
Сало містить жиророзчинні вітаміни, в першу чергу це А, Е і D. Але вони не такі рідкісні і дефіцитні, отримати їх можна і з інших джерел. Що стосується вітаміну D, його взагалі краще споживати у вигляді біодобавок.
Якщо ви займаєтеся важкою фізичною працею або живете в районах з жорстким холодним кліматом (наприклад, крайня північ), сало цілком може бути вашим частим продуктом харчування і регулярно бути присутнім у вашому раціоні.
Для всіх інших сало — не більше, ніж звичайнісінький продукт харчування, яким не варто зловживати. Їсти його час від часу можна, але наділяти його чарівними цілющими властивостями не варто.
zdorovia.com.ua