0.7 C
Николаев
Воскресенье, 27 ноября, 2022
ГлавнаяЗдоровьеЧим небезпечні багаторазові контактні лінзи

Чим небезпечні багаторазові контактні лінзи

Призначені для неодноразового використання контактні лінзи більш ніж утричі збільшують ризик зараження досить рідкісною інфекцією. А вона, у свою чергу, здатна позбавити зору.

Нове дослідження британських вчених показало, що у користувачів багаторазових лінз підвищується в 3,8 рази ризик акантамебного кератиту. Це різновид паразитарного ураження рогівки – прозорого захисного зовнішнього шару ока. АК викликає запалення рогівки Є різні фактори, що збільшують ризик цього кератиту, і повторне використання лінз, їх носіння протягом ночі або в душі відносяться до одного з них.

В опитуванні взяли участь понад 200 пацієнтів офтальмологічних лікарень, включаючи 83 жертви акантамебного кератиту та 122 особи, які мали інші проблеми з очима. Встановлено, що багаторазові м’які контактні лінзи, що носили, мали майже в чотири рази більш високий ризик розвитку АК, порівняно з тими, хто носив одноразові або одноденні лінзи.

Прийняття душу без зняття лінз підвищувало можливість інфекції в 3,3 разу, і з незнятими лінзами збільшував цю можливість в 3,9 разу. За оцінками дослідників, до 62% випадків цієї інфекції біля Англії та інших країн просто не трапилися б, якби всі носили одноразові лінзи. І в даному випадку для здоров’я набагато безпечніше використовувати звичайні окуляри.

ukrhealth.net

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
0.7 ° C
0.7 °
0.7 °
81 %
3.3kmh
89 %
Вс
1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
4 °
Чт
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here