Переважна більшість людей після вмивання витирає обличчя рушником. Хтось робить це більш-менш обережно, лише злегка промокаючи. А хтось просто розтирає шкіру. Дерматологи ж кажуть, що цього взагалі не можна робити — ні акуратно, ні з поспіхом.
По-перше, волога шкіра легко травмується. Тобто, коли ти витираєш та розтираєш її рушником, на ній залишаються мікротріщинки, через які втрачається волога і на ній з’являються запалення. Адже у ванній, під дією високих температур пори відкриваються й шкіра стає більш м’якою та вразливою.
По-друге, якщо у тебе жирна шкіра, схильна до акне, то рушник може стати джерелом бактерій, що лише викликатимуть нові запалення. Адже рушник часто використовується не лише для обличчя, а й для інших частин тіла. Також на ньому осідають часточки пилу. Якщо рушник тривалий час лишається вологим, на ньому починають розмножуватися бактерії.
По-третє, нанесення доглядових засобів на вологу шкіру підвищує їхню ефективність. Все тому, що після вмивання вода, що залишається на шкірі, поступово частково випаровується і частково вбирається в епідерміс. Якщо ти нанесеш крем або сироватку на вологу шкіру, то активні компоненти краще та швидше проникнуть в її глибокі шари. Відповідно, результат від цих засобів буде кращий. Та все ж таки існує різниця між вологою та мокрою шкірою. Тож підсушити її доведеться. Як саме?
Можна використати паперові серветки чи рушники. На них точно немає бактерій і вони якісно вберуть вологу без зайвого розтирання. Або можна просто дати шкірі висохнути самостійно. Виділи 5 хвилин після вмивання на “нічогонероблення” і не чіпай обличчя. Щойно воно підсохне, зможеш приступити до доглядових процедур.
nashamama.com