Среда, 1 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЦільове мікрохарчування полегшує симптоми алергії

Цільове мікрохарчування полегшує симптоми алергії

Дефіцит мікроелементів може сприяти запаленню та робити імунну систему особливо чутливою до алергенних речовин. Зокрема, дефіцит заліза сигналізує про небезпеку для імунних клітин і призводить до більш вираженої, перебільшеної імунної відповіді. Вчені з Дослідницького інституту імені Месерлі Медуні та Віденського університету вперше провели плацебо-контрольоване дослідження та показали, що цілеспрямовані дієтичні заходи можуть зменшити тягар симптомів алергічних реакцій. Таким чином, дослідники проходять абсолютно новий шлях у догляді за хворими на алергію.

Основою досліджень, проведених дослідниками з міжуніверситетського науково-дослідного інституту Мессерлі у співпраці з Університетським відділом вушних, носових і горлових хвороб Медуні Відня, є порочне коло алергії: гіперактивна імунна система налаштовує організм на сполох і гальмує адекватне засвоєння заліза – навіть якщо це саме той мікроелемент, необхідний для пом’якшення надмірної реакції. Щоб компенсувати дефіцит мікроелементів в імунних клітинах, наукова група розробила таблетку для розсмоктування, яка була вперше протестована подвійним сліпим плацебо-контрольованим способом у рамках дослідження.

Обхід пригнічення всмоктування заліза

Пастилка створена на основі коров’ячого бета-лактоглобуліну сироваткового білка, який виступає носієм багатьох мікроелементів. «Завдяки цьому переноснику поглинання відбувається через лімфу, а не через кровоносні судини — іншими словами, саме там, де імунні клітини присутні у великій кількості, що забезпечує цілеспрямоване поглинання поживних мікроелементів», — пояснює керівник дослідження Франциска Рот-Вальтер. Оскільки таблетка містить дуже невелику кількість заліза, менше одного міліграма, вона не вважається добавкою заліза. Замість цього мікроелементи знаходяться у формі, яка підходить для того, щоб бути перенесеними сироватковим білком бета-лактоглобуліном і, таким чином, до імунних клітин. Згідно з результатами дослідження, прийом цієї таблетки для розсмоктування значно зменшив тягар симптомів у осіб з алергією на пилок берези та трав. На додачу, через шість місяців прийому спостерігалося покращення стану заліза в циркулюючих моноцитах і параметрах еритроцитів. Додавання таблетки для розсмоктування призвело до зниження на 45% комбінованої оцінки лікування симптомів, вимірювання симптомів і використання ліків, під час піку сезону пилку берези.

Зниження гіперчутливості імунних клітин

На сьогоднішній день специфічна алергенна імунотерапія вважається єдиним причинно-наслідковим методом лікування алергічних захворювань. Це передбачає використання алергену спеціально проти відповідної алергії, наприклад, пилок берези проти алергії на пилок берези. «Постачання імунних клітин поживними мікроелементами через пастилки показало вражаючу подібну ефективність, але повністю незалежним від алергенів і, отже, універсальним способом», — уточнює Франциска Рот-Вальтер. Таким чином, дослідження представляє новий підхід до догляду за алергіками. У цьому підході дієтичний захід використовується для зменшення основної гіперчутливості імунних клітин до алергенних речовин, а не для боротьби з самою алергією.

nashamama.com

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой снег
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
95 %
8.2kmh
100 %
Ср
2 °
Чт
1 °
Пт
0 °
Сб
0 °
Вс
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here