На Миколаївщині станом на жовтень ціни на паливо стабілізувалися.
Основним фактором, який впливає на вартість пального в Україні — це вартість нафти на світовому ринку. Також ціна залежить від курсу валюти.
Про це розповів директор Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.
За інформацією Мінфіну, середня ціна в Миколаївській області за місяць зросла: на дизпаливо на 2, 85 грн, на бензин А-95 — на 2,30 грн. Основним фактором, який впливає на вартість палива в Україні — це вартість нафти на світовому ринку, говорить Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95.
“Нафта здорожчала з 75 доларів у липні до 97 доларів на минулому тижні, тобто це зростання на 25 відсотків і звичайно, що ми як країна, яка купує пальне на світовому ринку за світовими цінами були змушені купувати за цінником, який пропонує ринок. Вчора, мабуть, вперше за останніх два з половиною місяці, прийшли непогані новини. Ціна на нафту обвалилася з 95 доларів, до 85”, — сказав Сергій Куюн.
“За нашими розрахунками, якщо ціна на нафту буде вище за 95 доларів за барель, то відповідно нам буде важче утримати ціну нижче 60 грн за літр бензину та дизпального”.
Вартість пального залежить і від вартості валют, говорить Сергій Куюн.
“Це дуже важливо, ми 100 відсотків пального імпортуємо, купуємо за валюту. Чим валюта буде дорожче, тим більше ціна буде у гривні”, — говорить керівник Консалтингової групи.
Сезонний фактор менш впливає на вартість пального на Миколаївщині, утім все ж таки регулює ціну, говорить Олексій Мірошниченко, голова обласного осередку Спілки економістів України.
“Щорічно виробники трохи підіймають ціни, дивляться як реагує ринок. Якби була розвинена ринкова економіка, вони б продавали б дешевше, або по тій же ціні, і ті, що підіймають ціну, вони б її опустили, оскільки ми знаходимось в перехідному періоді, то споживачі теж звикли до цього сезонного підвищення цін, вони починають купувати по більшим цінам”, — розповів Олексій Мірошниченко.
Водій з 10-річним стажем Василь займається вантажними перевезеннями. Говорить, якщо ціни на дизельне пальне і далі ростимуть, шукатиме інші варіанти заробітку.
“Чесно сказати, я не знаю, але мені це не подобається, тому що дуже часто то підіймаються, не дешевшає. Кожен день десь 1000-1500 грн, я наїжджаю просто. Поки так, якщо вже сильно буде, то будемо щось думати, та переходити на щось інше”, — сказав водій.
Близько двох тисяч на день на заправку авто витрачає Андрій.
“Заправляємося регулярно, і претензій ніяких до палива немає. Висока ціна, але ж зараз війна йде, може надалі й знизять ціну. На 50 літрів заправляюсь, постійно, то 50-30, по-різному. От по газу теж, була ціна нижче, зараз знову підвищили ціну. І збір пройшов, і посівна знову почалась”, — говорить Андрій.
Якщо ціна на нафту зафіксується на 85 доларів за барель, тоді можливе не лише стабілізація цін на паливо, а й зниження вартості, говорить Сергій Куюн.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…