Четверг, 22 февраля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеДефіцит вітаміну D може призвести до інсульту та деменції

Дефіцит вітаміну D може призвести до інсульту та деменції

Деменція, яку більшість пов’язує в основному з когнітивними порушеннями та втратою пам’яті, може мати різні причини. Однією із них є дефіцит вітаміну D, про що свідчать генетичні дослідження австралійських учених

У всьому світі понад 55 млн людей страждають на деменцію, щорічно діагностується ще близько 10 млн нових випадків. Причини деменції вивчаються багато років. Відомо, що у головному мозку людини відбуваються певні нейродегенеративні зміни, образно кажучи, мозок «стискається». Причин тому може бути багато.

Вчені з Університету Південної Австралії провели генетичне дослідження, у якому проаналізували дані Британського біобанку про стан здоров’я 294 514 осіб.

Вони досліджували вплив низького рівня вітаміну D (нижче 25 нмоль/л) на розвиток деменції та інсульту. Як виявилося, низький рівень вітаміну D був пов’язаний зі зменшенням об’єму мозку та підвищеним ризиком розвитку деменції, а також інсульту. Генетичні аналізи підтвердили причинно-наслідковий зв’язок дефіциту вітаміну D та деменції.

Експерти також довели, що до 17% випадків деменції можна запобігти, якщо збільшити рівень вітаміну D до 50 нмоль/л.

Результати дослідження були опубліковані у Американському журналі клінічного харчування.

medpravda.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
6.9 ° C
6.9 °
6.9 °
64 %
4.2kmh
100 %
Чт
7 °
Пт
8 °
Сб
9 °
Вс
11 °
Пн
12 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here