Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеДенна сонливість підвищує ризики інсультів

Денна сонливість підвищує ризики інсультів

Вчені з Китаю встановили, що чим більше часу людина витрачає на денний сон, тим вища ймовірність розвитку гіпертонії та ішемічного інсульту. Для людей середнього та старшого віку гіпертонія – один із основних факторів ризику серцево-судинних захворювань. Цей розлад, що характеризується стійко підвищеним артеріальним тиском, сприяє розвитку інсультів. При цьому дослідження вже показували, що після денної дрімоти тиск у людей буває стійко підвищеним.

Китайські дослідники заснували свою інформацію на британському Біобанку, який є найбільшою біомедичною базою даних. Зокрема, тут враховується інформація про спосіб життя, генетику та стан здоров’я понад півмільйона добровольців віком від 40 до 69 років. З них дослідники з Китаю відібрали 358 451 учасника без гіпертонії та інсультів у минулому.

Застосування менделівської рандомізації показало, що у любителів тривалого денного сну ризик гіпертонії та інсульту вищий на 12% та 24%, відповідно, порівняно з тими, хто вдень не спить. А це однозначно свідчить про кореляцію між денним відпочинком та небезпечними для життя ускладненнями у роботі серцево-судинної системи.

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой снег
0.3 ° C
0.3 °
0.3 °
99 %
4.4kmh
100 %
Сб
0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here