Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов в ексклюзивному інтерв’ю Телекомпанія «Ніс-ТВ» розповів про роботу підприємства в нинішніх реаліях, підготовку до сезону, розрахунки споживачів та ситуацію з газом.
Про це повідомляє пресслужба підприємства.Коротко про головне:Громадськість сколихнула новина про влучання боєприпасу в котельню ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», однак, це не перший об’єкт, що постраждав від обстрілів. Працівники проводять ремонтні роботи, і зі свого боку – ми, як теплопостачальна організація, робимо все, аби містяни були з опаленням і отримали якісні послуги.
Підприємство готується до опалювального сезону, проводячи планові роботи, які повсякчас ускладнюються руйнуваннями від ракетних ударів і їх ліквідації, але все наразі згідно затверджених графіків.Фахівці завершили минулий опалювальний період, коли вже почалася повномасштабна агресія, і певно, починатиме новий теж у війну. Ми готуємося до цього, і опалювальний сезон не буде простим, це треба розуміти.
Проте підприємство подає теплоносій до житлового будинку – далі відповідальність керуючих компаній/ ЖЕКів/ ОСББ. Тому на сьогодні ними ведуться гідравлічні випробування внутрішньобудинкових систем, промивка тощо. Це важливий етап для отримання якісної послуги споживачами, тож нехтувати цим не можна. Ми ведемо роботу з балансоутримувачами, щоб ті були готові приймати теплоносій.
До початку сезону важливо, аби в будинках було мінімізовано тепловтрати. Зрозуміло, що вставляти нові вікна та двері, коли щодня місто обстрілюється і є вірогідність повторного нищення майна – недоцільно, проте використання тієї ж плівки, дошок, піни та підручних матеріалів – те, що треба зробити.
Опалення планується подати всюди, де є можливість. По-перше, це збереження внутрішньобудинкових систем та комунікацій від поривів, корозії та гниття, адже відсутність води в системі саме до цього і призведе. По-друге, відсутність опалення – це завжди сирість, наслідки теж зрозумілі.
Опалювальний сезон 2022-2023 рр. – сезон максимальної економії газу, у зв’язку з чим і було знижено норми мінімально допустимої температури в квартирах до +16 градусів. Попередньо від Уряду маємо запевнення, що енергоносій буде. Умови, звісно, для підприємства є кабальними, проте, ще є час для їхнього перегляду та прийняття відповідних рішень на різних рівнях.
Тарифи для населення залишаються на рівні минулого року. А для отримання відшкодування різниці наразі рахується новий тариф, який буде подано на розгляд виконавчого комітету.
Питання води у місті не обійшло стороною й підприємство, адже для заповнення мереж треба вода відповідної якості. Зараз продовжується буріння свердловин поблизу котельних та встановлення систем очищення води, що дозволяє вирішити одночасно питання з питною водою для містян та використання води для власних потреб підприємства. Паралельно ведемо переговори, аби у вигляді гумдопомоги отримати ще такі системи очистки та таблетованої солі для хімводопідготовки, її знадобиться у 10 разів більше, ніж зазвичай.
Підприємство висловлює подяку містянам, що сплачують за послуги. Наразі рівень розрахунків за минулий сезон на рівні 76-77%. Ці кошти спрямовуються на оплату газу, його транспортування, електроенергії, виплату заробітної плати працівникам, що під обстрілами готують об’єкти та мережі до сезону.
Загальний борг містян наразі близько 214 млн грн, з яких 132-135 млн – це борг опалювального сезону 2021-2022 рр., решта – борги минулих років. Важливо, що наші споживачі мають змогу заключити договір реструктуризації і сплачувати посильні суми, кожен випадок розглядається індивідуально.
Є й борги підприємства перед «Нафтогаз Трейдинг» за минулий опалювальний сезон. Ми виконуємо зараз зобов’язання перед електропостачальником і будемо далі закривати борг саме за газ, розглядається варіант укладання договору реструктуризації. Проте, сама ситуація є кабальною. Завдяки Асоціації міст минулоріч вдалося отримати відшкодування різниці в тарифах, що виникла внаслідок державної політики минулих років, та, більшість підприємств також отримали й аудиторські перевірки, якими значна сума коштів для відшкодування була знята. Така перевірка досі триває й на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», і знято було близько 42 млн грн різниці в тарифах. А сума боргу за газ фактично рівна сумі боргу споживачів, які на сьогодні позбавлені можливості повністю розрахуватися з підприємством.