Среда, 1 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеДо Землі прямує величезний потік плазми, що здатний викликати геомагнітну бурю

До Землі прямує величезний потік плазми, що здатний викликати геомагнітну бурю

Фото: nasa.govДо Землі прямує величезний потік плазми, що здатний викликати геомагнітну бурю

За кілька днів на Сонці сталася серія вивержень, що здатні призвести до появи геомагнітних бур на Землі.

На Сонці пішла низка спалахів різної потужності, унаслідок якої в космос вирвався величезний потік мільярдів тонн плазми. Потік подався до Землі, і вчені очікують, що у четвер, 18 серпня, він досягне нашої планети і цим викличе геомагнітну бурю, повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що це загрожує перебоями в роботі радіозв’язку і систем GPS.

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США зафіксували на Сонці появу спалаху класу М5 із плями під назвою AR3078. Так до Землі мчить другий за кілька днів величезний потік сонячних частинок.

Також фахівці зафіксували на Сонці появу чотирьох спалахів класу М та 13 спалахів класу С. Потік від них, імовірно, увійде в атмосферу Землі у п’ятницю, 19 серпня.

Вчені прогнозують найближчим часом появи на Сонці ще серії вивержень, причому це будуть дуже потужні спалахи. Згідно із прогнозами, швидше за все, це будуть спалахи класу М, хоча є ймовірність появи надпотужних з можливих на Сонці спалахів класу Х.

Мало того, експерти прогнозують, що сонячна активність зростатиме. Сонце поступово наближається до пікової фази своєї активності за 11-річний сонячний цикл. Очікується, що найбільшу кількість найбільших вивержень на Сонці вчені фіксуватимуть наприкінці 2024 року.

korrespondent.net

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой снег
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
95 %
8.2kmh
100 %
Ср
2 °
Чт
1 °
Пт
0 °
Сб
0 °
Вс
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here