-0.1 C
Николаев
Суббота, 3 декабря, 2022
ГлавнаяЗдоровьеДослідники кажуть, що коінфекція грипу А може пригнічувати реплікацію SARS-CoV-2

Дослідники кажуть, що коінфекція грипу А може пригнічувати реплікацію SARS-CoV-2

Коінфекція SARS-CoV-2 і вірусу грипу А не змінює ні траєкторію, ні тяжкість вірусу грипу А, незалежно від часу. Але якщо господар спочатку заразиться вірусом грипу А, відповідь на цю інфекцію може значно придушити SARS-CoV-2.

«Дослідження є важливим, оскільки в людській популяції зараз є 2 циркулюючі респіраторні РНК-віруси з високим пандемічним потенціалом: SARS-CoV-2 і грип А», — пишуть дослідники. «Оскільки обидва віруси вражають дихальні шляхи та можуть призвести до значної захворюваності та смертності, ми також повинні розуміти наслідки поєднаної інфекції».

У кількох клінічних дослідженнях раніше повідомлялося про коінфекцію SARS-CoV-2 з іншими вірусами. «Зокрема, поєднане зараження SARS-CoV-2 і вірусом грипу А було поширеним на початку пандемії COVID-19, до введення масок і соціального дистанціювання», — сказав автор-кореспондент Бенджамін Р.тенОвер, доктор філософії, професор мікробіології, Нью-Йоркського університету. Ці віруси вражають ті самі клітини дихальних шляхів.

Примітно, що дослідники виявили, що вірус грипу А перешкоджає реплікації SARS-CoV-2 у легенях і може продовжувати це робити навіть більше 1 тижня після виведення грипу А згідно з дослідженням.

«Ці дані свідчать про наявність факторів, властивих або індукованих [вірусом грипу А], які можуть обмежувати ріст SARS-CoV-2, але залишається незрозумілим, чи впливає цей ефект на тяжкість захворювання», — пишуть дослідники.

Дослідники проводили експерименти на культивованих клітинах, а також на тваринній моделі золотого хом’яка. «…тваринам вводили 2 віруси одночасно та досліджували на 1, 3, 5, 7 і 14 дні після зараження», — сказавБенджамін Р.тенОвер. Дослідники також провели експерименти, під час яких вони спочатку заражали тварин будь-яким вірусом, а через три дні – іншим вірусом, спостерігаючи [за ними] на 1, 3 і 5 день після другого зараження.

Це дослідження можна використати як приклад того, як імунна відповідь на щось непов’язане може забезпечити захист від SARS-CoV-2. Команда продемонструвала, що коінфекція не призводить до гіршого результату захворювання на тваринній моделі. «Ці результати свідчать про те, що коінфекція SARS-CoV-2 і вірусу грипу А не становить загрози для людства», — кажуть вчені.

nashamama.com

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
89 %
3.7kmh
100 %
Сб
3 °
Вс
2 °
Пн
1 °
Вт
1 °
Ср
2 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here