За два роки війни сума збитків склала понад 150 мільярдів доларів США.
Про це йдеться у дослідженні Громадянської мережі ОПОРА.
ОПОРА дослідила, як змінилася соціально-економічна ситуація у Миколаївській області порівняно з 2022 роком, яких масштабів досягли руйнування інфраструктури, в яку суму оцінюють відновлення, чи запрацював бізнес, проаналізувавши інформацію з публічних джерел, а також офіційних відповідей органів державної влади та ОМС на інформаційні запити.
Внаслідок російської агресії Миколаївщина втрачає людей і зазнає матеріальних збитків. Зруйновані будівлі університетів, шкіл, дитячих садків, закладів культури, приватні та комунальні установи, дорожня інфраструктура.
Вже майже рік у місті немає питного водопостачання.
За даними “Швидкої оцінки шкоди та потреб в Україні за лютий 2022 — лютий 2023”, яку зробив Світовий банк, станом на 24 лютого 2023 року прямі збитки в Україні сягали понад 135 мільярдів доларів США.
В оновленій версії, оприлюдненій Світовим банком 15 лютого 2024 року, вказано, що пряма шкода Україні за майже дворічний період сягнула майже 152 мільярдів доларів США.
Постраждала критична та цивільна інфраструктура.
Станом на 31 березня 2023 року в області частково або повністю пошкоджені 16943 цивільні об’єкти. Це, зокрема, 11 117 об’єктів житлового фонду, 98 медзакладів, 413 навчальних закладів, 192 заклади культури, 192 промислові підприємства, об’єкти життєзабезпечення, а також 2309 інших невійськових об’єктів.
Зокрема, загальні збитки Миколаївської області за майже два роки війни оцінюються в такі суми: пошкодження — 5,6 мільярда доларів США, втрати — 11,1 мільярда доларів США, потреби — 14,2 мільярда доларів США.
На кінець минулого року втрати інфраструктури Миколаєва були оцінені приблизно у 850 мільйонів євро.
Збитки від пошкодження житла складають 386 мільйонів євро, закладів освіти — 45 мільйонів євро. Збитки водоканалу — 41 мільйонів євро. Це наслідки не лише обстрілів, а й пошкодження труб, бо, не маючи доступу до прісної води, миколаївці користувалися солоною. Система опалення постраждала на 14 мільйонів євро. Збитки підприємств сягнули 300 мільйонів євро.
За два роки повномасштабного вторгнення росія заподіяла шкоду довкіллю Миколаївщини на 2,4 мільярда доларів. Це не остаточні цифри, бо фахівці Державної екологічної інспекції України не мають доступу до окупованих територій, тому не можуть зафіксувати та оцінити всі збитки довкіллю
Раніше за даними досліджень Миколаївщина потребувала для відбудови понад 35 мільярдів доларів США. За словами творців довідника, жодна держава чи міжнародна установа нездатна виділити таку допомогу. Україна має стати привабливою країною для інвестицій.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…