Суббота, 1 апреля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеДослідники встановили причину 90% випадків втрати зору

Дослідники встановили причину 90% випадків втрати зору

Вчені розкрили молекулярні секрети дегенерації жовтої плями, яка викликає майже 90% всіх вікових втрат зору.

Image by krystofos from Pixabay

Біологи з Дослідницького інституту Sanford Burnham Prebys вивчили молекулярні зміни, що викликають дегенерацію жовтої плями і впливає на розвиток інших вікових захворювань, таких як Атеросклероз і хвороба Альцгеймера.

Дослідження показало, що порушення пов’язані з роботою білка крові — вітронектину. У нашій крові сотні білків, але дослідники зосередилися на вітронектині, одному з найпоширеніших. Крім високої концентрації в крові, він виявляється в каркасах між клітинами і також є важливим компонентом холестерину, пояснюють автори роботи. Вітронектин є важливою мішенню для макулярної дегенерації, оскільки він накопичується в задній частині ока, викликаючи втрату зору. Аналогічні відкладення з’являються в головному мозку при хворобі Альцгеймера і в артеріях при атеросклерозі.

Модель вітронектину з іонами кальцію. Зображення: Sanford Burnham Prebys

Дослідження показало, що цей білок може злегка змінювати свою форму під тиском. Ці зміни змушують його легше зв’язуватися з іонами кальцію в крові, що, як припускають дослідники, призводить до накопичення кальцифікованих бляшок, що викликають різні захворювання. Білки в крові знаходяться під постійним і мінливим тиском через різні шляхи, по яких кров тече по всьому тілу, кажуть автори роботи. Втрата здатності адаптуватися до таких змін може бути пов’язана з віковими захворюваннями. Дослідники відзначають, що це займе деякий час, щоб розробити методи лікування, але розуміння ключового процесу, що викликає порушення, є першим кроком до успішної терапії

cikavosti.com

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
7.9 ° C
7.9 °
7.9 °
88 %
2.6kmh
100 %
Сб
8 °
Вс
10 °
Пн
4 °
Вт
3 °
Ср
5 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here