Алла Голімбієвська – дружина загиблого захисника з Миколаєва. Втративши коханого на війні, Алла знайшла в собі сили не лише пережити власне горе, а й допомагати іншим жінкам, які мають такий самий досвід.
Нещодавно вона приєдналася до груп взаємодопомоги, аби підтримати кожну, хто шукає сенс у житті після втрати.
З 2015 року Сергій Голімбієвський працював у патрульній поліції Миколаївської області. З початком повномасштабної війни він був одним із перших поліцейських, готових стати на захист держави, а згодом прийняв рішення приєднатися до новоствореної штурмової бригади «Лють». 19 липня 2023 року захисник загинув у Кліщіївці під час виконання бойового завдання.
Дружина героя розповідає: протягом семи місяців після загибелі коханого тяжко проживала горе втрати, майже не вставала з ліжка і постійно плакала. А одного дня, подивившись у дзеркало, не впізнала у відображенні схудлу і змучену жінку.
Алла знайшла в собі сили продовжити жити далі. Дізнавшись про проєкт груп взаємодопомоги для дружин полеглих військовослужбовців у Миколаєві, жінка вирішила приєднатися.
«Після перших зустрічей я побачила іншу Аллу. Не ту сильну Аллу, яка всі ці сім місяців відчувала злість і ненависть, не розуміючи, чому це трапилося саме з нашою родиною. Чому саме я, яка нарешті зустріла чоловіка, з яким хотіла прожити до старості, виростити наших дітей і няньчити онуків? Я зрозуміла, що потрібно жити по-іншому, для себе, не звертати уваги на людей і те, що вони про тебе подумають.
Коли ми почали з Анною Волонтирець, дружиною загиблого героя, проводити перші зустрічі, коли до нас почали приходити такі самі дружини героїв, ми побачили, що є жінки, які в такому розпачі уже не перший рік і не можуть знайти вихід. В них немає орієнтиру і цілі в житті, тому що їхні чоловіки, як для нас усіх, були всім. Тоді я зрозуміла, що такі групи повинні існувати. Ми повинні допомогти жінкам, які сам на сам залишилися з таким горем», – розповідає Алла Голімбієвська.
За словами Алли, зрозуміти її почуття після втрати не міг ніхто. Чимало друзів стали колишніми, а розділити біль не могли навіть рідні. Відтак, знайти однодумців вдалося саме у колі тих жінок, які мають такий самий досвід.
«Я багато чого для себе відкрила і зрозуміла, що це дійсно працює – коли збирається коло людей, у яких однакове горе, коли тебе ніхто не засуджує, ніхто не задає питань. З цими групами я знайшла нові сили і нову мету свого життя – допомагати дружинам і діткам героїв, – ділиться Алла.
Ініціативу «Групи взаємодопомоги “Рівний рівному” для жінок-ветеранок, дружин ветеранів, матерів та дружин загиблих військовослужбовців» впроваджує ГО «Захисниці України» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
Зараз Алла разом з дружиною загиблого добровольця зі 123 бригади ТРО Анною Волонтирець ведуть групи взаємодопомоги для жінок, які переживають втрату. Робота груп для дружин та матерів загиблих військовослужбовців розпочалася у Миколаєві з 1 червня у форматі щотижневих офлайн зустрічей. На них жінки можуть приходити разом з дітьми, для яких на час роботи передбачена арт-терапія. За потреби учасниці можуть отримати і фахову допомогу від психологинь, залучених до проєкту.
Щоб долучитись до групи взаємодопомоги для дружин та матерів полеглих героїв, заповніть коротку форму за посиланням:
https://forms.gle/JBYTwTUCk89Q3XsL7.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…