Воскресенье, 26 мая, 2024
ГлавнаяЗдоровьеДуш знімає стрес: вчені

Душ знімає стрес: вчені

Співробітники Університету Торонто (Канада) вивчили користь для здоров’я від прийняття цієї водної процедури

Зменшує занепокоєння

Фахівці провели дослідження за участю 1150 осіб. Добровольці мали виконати кілька завдань. Вони мали подивитися відео зляканої жінки, що стоїть на краю платформи перед банджі-джампінгом. Пізніше вони були поділені на три групи. У першій показали, як правильно мити руки, у другій  — як чистити яйця та у третій — як малювати коло. Як виявилося, респонденти, які дивилися відео про миття рук, мали нижчий рівень тривоги, ніж решта.

Для підтвердження своїх припущень, дослідники провели ще один експеримент за участю понад 1500 осіб. Добровольці мали ознайомитися з фільмом, покликаним викликати в них почуття страху. Наприкінці сеансу вони були розподілені за трьома групами. Добровольці першої групи мали уявити, що їхні руки, обличчя, шия і волосся були омити водою, в другій — що вони торкнулися вищезгаданих частин тіла, щоб відчути їх. Лише третя група не отримала жодних вказівок.

Результати цього експерименту підтвердили припущення дослідників, що рівень тривожності був набагато нижчим в учасників першої групи, які представляли миття свого тіла, у порівнянні з іншими.

Приймайте увечері

На думку керівника дослідження, психолога доктора Спайка У. С. Лі, миття тіла може вплинути на поліпшення самопочуття. Тому варто приймати душ увечері, безпосередньо перед сном — це допоможе зняти стрес та полегшити засинання.

Результати дослідження були описані в журналі Social Psychological and Personality Science («Соціально-психологічна та особистісна наука»).

medpravda.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
17.2 ° C
17.2 °
17.2 °
69 %
3.3kmh
96 %
Вс
15 °
Пн
20 °
Вт
18 °
Ср
19 °
Чт
20 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь