Повернення тотального маскового режиму на тлі зростання COVID-заражень українцям не загрожує. Однак деякі протиепідемічні та профілактичні заходи будуть застосовуватися.
Про це в коментарі РБК-Україна розповіла лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.
За її словами, це не стосуватиметься всього населення нашої країни, а скоріше певних конкретних груп як вікові, чи професійні.
“Багато кого турбує питання: чи треба носити маски. Тут, звичайно, певним категоріям людей це необхідно, які й робили це ще до COVID-19. Особливо, це стосується людей, які хворі коронавірусом, аби запобігти його поширенню”, – зазначила Мухарська.
Вона наголосила, що певні групи населення також мають носити маски: як от, наприклад, медичні працівники.
“Звичайно, треба наголошувати на тому, що мають бути дотримані певні обмеження щодо відвідування місць масового скупчення людей. Якщо є вибір все ж не відвідувати такі місця в період підйому захворювання, то краще, звісно, утриматися від, наприклад, походу в магазин тощо”, – радить лікар.
Фахівець також рекомендує за можливості мінімізувати користування громадським транспортом.
“Особливо подібних рекомендацій мають дотримуватися люди похилого віку, з хронічними захворюваннями. Тож такі от заходи безпеки, гадаю, мають залишатися”, – підсумувала лікар-епідеміолог.
Нещодавно головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив про початок нової хвилі коронавірусу в Україні.
“Ми спостерігаємо початок зростання захворюваності і це початок осінньої хвилі, яка є базовою. Ми поступово реєструємо все більші відносні показники по кількості хворих”, – сказав Кузін.
Зазначимо, лише вчора в МОЗ заявили про зростання захворюваності на коронавірус і рекомендували українцям вакцинуватися.
ukranews.com