Наш організм безперервно старішає. Це ні для кого не є таємницею, але якщо на антивіковий догляд за шкірою і усунення зморшок ми кидаємо усі сили, то про ті частини організму, що приховані від очей, ми думаємо набагато менше.
Мозок старішає мало не швидше за усі інші органи: погіршення пам’яті і уповільнення когнітивних процесів може спостерігатися вже до 30 років, а далі усе ставатиме лише серйозніше. Є й гарні новини: старішання мозку можна легко відтермінувати, якщо дотримуватись базових правил. Нижче розповідаємо про три повсякденні звички, які допоможуть зберегти здоров’я і молодість мозку.
Намагайтеся висипатися
Найбільш банальна порада, яку можна дати людині з будь-якою проблемою, — налагодити режим сну. Проте, коли йдеться про збереження здоров’я мозку, навряд чи можна вигадати щось більш важливе. По-перше, коли ми спимо, наш мозок активно вибудовує нові нейронні зв’язки, зміцнює вже наявні, а також — прибирає усі “непотрібні”, що позитивно впливає на пам’ять. Крім того, під час сну у нашому організмі протікає очищення гліально-лімфатичної системи. Мозок позбавляється від токсинів (у тому числі й від тих, которі пов’язують зі стрімким розвитком хвороби Альцгеймера) шляхом значного розширення простору між мозковими клітинами. Отже, чим кращим є ваш режим сну — тим довше “прослужить” вам ваш мозок — і це правило, яке не можна змінити.