Вторник, 5 декабря, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЕксперти розповіли про користь постбіотиків та де їх взяти

Експерти розповіли про користь постбіотиків та де їх взяти

У кишечнику живуть трильйони мікроорганізмів, які формують мікробіом. Правильний склад мікробіому забезпечує здоров’я організму, насамперед ефективну роботу імунної системи.

Як і всім живим істотам, вашим хорошим бактеріям потрібне відповідне середовище, щоб вижити та розмножуватись. Таке середовище залежить від трьох факторів і балансу між ними: пробіотиками, пребіотиками та постбіотиками.

Що таке постбіотики

  • Пребіотики – їжа для бактерій, які живуть у кишечнику. Вони їдять в основному рослинну клітковину, тому що вуглеводи з неї не розщеплюються у шлунку та доходять до кишечника. Основне джерело клітковини – фрукти та овочі.
  • Пробіотики – самі бактерії, які можна додати до тих, що живуть у кишечнику. Так добрих бактерій там стає більше. Найпоширеніший пробіотик – це лактобактерії, які можна отримувати із кисломолочних продуктів.
  • Постбіотики – те, що добрі бактерії залишають після того, як поїли. Це різні речовини, у тому числі ферменти, полісахариди, вітаміни та амінокислоти, коротколанцюгові жирні кислоти. Також до постбіотиків відносять частини мікроорганізмів, наприклад клітинні стінки та інактивовані клітини. Щоб називатися постбіотиками, ці речовини мають приносити користь здоров’ю.

Користь постбіотиків

Дослідження постбіотиків показують, що вони мають приносити користь.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-8.8 ° C
-8.8 °
-8.8 °
94 %
2.4kmh
88 %
Вт
-2 °
Ср
-0 °
Чт
-0 °
Пт
-0 °
Сб
-1 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here