Чергове засідання Експертної Громадської ради виконавчого комітету міста Миколаєва (ЕГР) відбулося 28 травня. Про це повідомляється на сайті Миколаївської міськради.
Більшість обговорюваних тим стосувалося збереження і відновлення навколишнього середовища.
Одним із запрошених експертів стала екологічний директор організації Savednipro Анастасія Скок. Вона розповіла, що цієї весни Savednipro провів у Миколаєві воркшоп за сприяння Миколаївської міської ради. На думку учасників воркшопу, головними екологічними проблемами міста є:
• деградація зелених зон і їх недостатня площа;
• відсутність системи сортування твердих побутових відходів (ТПВ), сертифікованих місць збору ТПВ і небезпечних відходів, а також заводу з переробки відходів, що відповідає сучасним вимогам;
• забруднення повітря, зокрема, формальдегідом і дрібнодисперсним пилом;
• відсутність достатньої кількості комунального пасажирського транспорту та велодоріжок, що призводить до перевантаження автодоріг та забруднення повітря;
• відсутність достатньої кількості штучних водойм як елемента зелено-блакитної мережі міста, здатної пом’якшити наслідки кліматичних змін.
У той же час вона зазначила, що міське керівництво (зокрема, головний архітектор Миколаєва) зараз орієнтоване на збільшення числа зелених зон і їх оновлення.
Експерти ЄДР висловили активну зацікавленість у подальшій співпраці з Savednipro.
Раніше вони провели моніторинг річок і місць незаконного скидання каналізаційних стоків. Проблема забруднення річок нечистотами, впевнені вони, повинна бути включена в список викликів, що стоять при розробці стратегічних документів відновлення міста.
Ще однією важливою проблемою, якій слід приділити увагу, є ситуація зі шламосховищами НГЗ, а також забруднення повітря і руйнування доріг вантажним транспортом.
Експерти ради додатково відзначили необхідність інвентаризації існуючих зелених зон і організацію догляду за ними, а також озеленення промислових зон і ділянок комунальної власності.
Як зазначив голова ради Артем Ващиленко, екологічна тематика — це невід’ємна складова стратегічного відновлення міста. Тому питання екології не варто засовувати на задній план, а потрібно паралельно враховувати ці проблеми при розробці плану відновлення і розвитку.