Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЕлектронний рецепт на антибіотики: Ляшко пояснив рішення уряду

Електронний рецепт на антибіотики: Ляшко пояснив рішення уряду

Очільник Міністерства охорони здоров’я звернув увагу на зростання стійкості до антибіотиків

Запровадження електронного рецепта на антибіотики з 1 серпня є вимогою часу та ситуації. Система охорони здоров’я намагається модернізуватись навіть під час війни. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «РБК-Україна».

Міністр зазначив, що його відомство продовжує закуповувати обладнання, яке дозволяє виявляти чутливість до антибіотиків широкого спектра. Одним із головних питань зараз є зростання стійкості до антибіотиків. Наразі через збільшення кількості випадків, коли фіксується стійкість до антибіотиків, медикам часто важко підібрати препарат для лікування інфікування. Це одна з причин, чому було запроваджено електронний рецепт.

Ляшко наголосив, що зростання стійкості до антибіотиків – це одне з глобальних, пріоритетних питань.

«Якщо хтось вважає це якимись незручностями, то варто подивитися на ситуацію в хірургічних і травматологічних відділеннях, поспілкуватися з лікарями, вони пояснять, наскільки гострою є проблема антибіотикорезистентності», – сказав він.

Також міністр сказав, що з війною завжди приходять епідемії, спалахи різноманітних захворювань. Може виникнути низка спалахів інфекційних хвороб як кишкової групи, так і респіраторних.

Ляшко також повідомив, що в Україні було пошкоджено 906 медичних закладів. 123 з них – зруйновані практично повністю. При цьому, якщо медичний заклад опинився на окупованій території, МОЗ продовжує його фінансувати, виплачуючи зарплати працівникам.

Последние новости

Погода

Николаев
снег
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
99 %
3.4kmh
100 %
Сб
-0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here