Миколаївська обласна військова адміністрація під час повномасштабної війни внесла подання про відзначення державними нагородами чиновників та депутатів, які фігурують у кримінальних провадженнях, повʼязаних з корупцією.
Серед претендентів на нагороди – міський голова Очакова, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 12 мільйонів гривень.
Про це йдеться у відповіді Миколаївської ОВА на запит Nikcenter.
Раніше ми писали, що за період широкомасштабної війни ОВА подала на держнагороди сто цивільних жителів Миколаївської області. Третина із них – місцеві чиновники та депутати.
Щонайменше четверо з цих претендентів фігурують у корупційних справах та антикорупційних журналістських розслідуваннях. Зокрема, йдеться про міського голову Очакова Сергія Бичкова, обраного від «Слуги народу». ОВА внесла подання щодо відзначення Бичкова у грудні 2023 року. А в травні 2024-го Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що виявило ознаки незаконного збагачення посадовця на суму понад 12 мільйонів гривень.
Крім того, йшлося і про можливе недостовірне декларування на понад 3 мільйони. Антикорупційники встановили, що Бичков разом із дружиною у перший рік повномасштабного вторгнення стали власниками квартири в Іспанії за більш ніж 5 мільйонів. А також міський голова нібито отримував мільйонні подарунки від своєї матері, яка з 1998 року офіційно заробила трохи більше 500 тисяч гривень.
Серед претендентів на державну нагороду під час великої війни – багаторічний і вже колишній очільник Миколаївської обласної клінічної лікарні Петро Римар. ОВА внесла подання про його відзначення у липні 2023 року.
Під час головування Петра Римаря у медзакладі пацієнти нарікали на платні послуги, встановлені у лікарні, та відсутність ремонту у відділенні гематології, де лікували хворих на рак крові.
Раніше Nikcenter зʼясував, що Римар фігурував у кримінальному провадженні через закупівлю медичного обладнання за завищеною на 7 мільйонів ціною. Тоді слідство встановило, що головний лікар обласної клінічної лікарні знав про завищену вартість томографу, однак дав вказівку тендерному комітету укласти угоду з постачальником. Наразі у реєстрі судових рішень згадки про результати цього розслідування знайти не вдалося.
Ще один претендент на державну нагороду – голова Галицинівської сільської ради Іван Назар. Як писав Nikcenter у розслідуванні «Міцний господарник з кримінальним талантом», Назар фігурував у щонайменше трьох кримінальних справах, відкритих через розкрадання бюджетних коштів. Крім того, очільник Галицинівської громади активно роздавав бюджетні підряди своїм родичам-підприємцям.
На ще одну державну нагороду претендує депутат Миколаївської міської ради Рустамджан Садрідінов. Миколаївська обласна військова адміністрація внесла подання щодо відзначення депутата нагородою минулого місяця.
Раніше Nikcenter зʼясував, що компанія «С-Росток», яка належить братам Садрідіновим, під час повномасштабної війни постачала продукти харчування військовим за найвищою ціною. За даними Рахункової палати, деякі продукти у миколаївської компанії коштували більш ніж вдвічі дорожче, ніж в інших постачальників.
Однак заробляли компанії Садрідінових не лише на харчах, а й на одязі для військових. Торік компанія Тахіра Садрідінова, яка спеціалізується на оптовій торгівлі овочами і фруктами, отримала замовлення від однієї з бригад Нацгвардії на бойові сорочки, зимові куртки і зимові штани. Вартість замовлень склала майже 200 мільйонів гривень, а у самій компанії журналісту розповіли, що форму для захисників закуплять у Туреччині. Тоді у «конкурсі» компанія Садрідінових «Трейд-Прім» обійшла відомих національних виробників текстилю.
Поширити це:
Подобається це:
Подобається Завантаження…