Вторник, 28 мая, 2024
ГлавнаяПолитикаГолова Коблевської ОТГ Володимир Панич: «Суверенітет і незалежність - основний принцип...

Голова Коблевської ОТГ Володимир Панич: «Суверенітет і незалежність — основний принцип подальшого розвитку країни»

— Володимире Михайловичу, річниця незалежності — привід для роздумів та переосмислення подій…

— Вважаю, що суверенітет і незалежність нашої країни — основний принцип подальшого розвитку України як держави. Це той пріоритет, який ми всі повинні підтримувати, і завдяки якому ми повинні розвиватись.

— Одним з головних напрямів розвитку громад останнім часом є децентралізація. Цей процес суттєво торкнувся Коблево, чи не так?

— Децентралізація — дуже корисний напрямок розвитку самоврядування, та програма, яка вже сьогодні діє, і ми бачимо її позитивні моменти. Користь від цього вже відчули люди в громадах. Це та реформа, яка торкнулась і освіти, і медицини, і соціального захисту населення, інших сфер життя суспільства. Об’єднані громади стали більш платоспроможними.

Коблевська об’єднана територіальна громада, якій вже виповнилось 4 роки, нині — це 12 населених пунктів (5 сільських рад). ОТГ динамічно розвивається. Завдяки прогресивним механізмам децентралізації, справедливому розподілу бюджетних коштів ми, наприклад, маємо змогу вчасно ремонтувати школи і дитячі садки. Один з останніх реалізованих проектів — в селі Рибаківка побудовано новий водопровід. Розроблені проекти водопроводів у селах Новофедорівка та Українка. Плануємо ремонт доріг, стан яких вже давно став справжньою бідою.

Дуже велику роботу доводиться проводити, щоб наповнювати бюджет ОТГ, ефективно використовувати кошти і матеріальні ресурси, розширювати співпрацю з роботодавцями та багато іншого.

В результаті нашої спільної напруженої праці Коблевська ОТГ протягом цих чотирьох років є стабільною, знаходиться в числі кращих в Миколаївській області.

Подальші можливості ж нашої ОТГ масштабні. Ми прагнемо до того, щоб з часом розвиватися без залучення державних субвенцій.
Взагалі, моє переконання — держава повинна лише на перших етапах допомогти ОТГ вирішити її проблеми, після чого громада повинна це робити самостійно, бути на повному самофінансуванні. І на шляху до цього повинен бути чітко налагоджений механізм наповнення місцевого бюджету.

Хотілося б, щоб нам надали ще більше повноважень. Наприклад, — адміністрування податків, щоб ми могли ще ефективніше наповнювати місцеві бюджети. Тоді буде і розвиток — це будівництво та ремонт доріг, освітлення, водопроводи і всі інші життєво важливі аспекти ОТГ.

Маємо сподівання, на отримання, нарешті, статусу курорту. Адже велика територія зони курортного відпочинку багато років поки що має статус земель рекреаційного значення. А ось щоб на нас поширювалися вимоги Закону України «Про курорти» і з цих позицій почати говорити з бізнесом, нам необхідно отримати статус курорту місцевого значення.  Якщо вдасться реалізувати цей проект, то буде набагато простіше впорядкувати роботу бізнес-структур в курортній зоні. Закон чітко регламентує зонування та інші важливі сфери в зоні відпочинку.

— Коблевська ОТГ є одною з найбільших в Миколаївському районі…

— Так, ми входимо в нині укрупнений Миколаївський район. З боку керівництва району зустрічаємо розуміння і бажання допомогти. Упевнений, що наша взаємодія завжди буде розвиватися в прогресивному напрямку. А ми завжди будемо надавати допомогу у всіх починаннях на благо району і людей, в ньому живуть.

— Що б ви побажали з нагоди Дня Незалежності?

— Нехай це свято додасть всім нам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини. Від усієї душі зичу всім міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку і достатку в родинах, щастя і благополуччя!

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
87 %
2.6kmh
89 %
Пн
12 °
Вт
20 °
Ср
21 °
Чт
18 °
Пт
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь