Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеГормон щастя розчарував. Вчені розвінчують міфи про серотонін

Гормон щастя розчарував. Вчені розвінчують міфи про серотонін

Будь-яка більш-менш грамотна людина чула, що депресія пов’язана з недоліком серотоніну. Але, виявляється, це не істина в останній інстанції. Американські вчені показали, що концентрація та активність цієї речовини ніяк не пов’язані з депресією.

Своє дослідження вони опублікували в журналі Molecular Psychiatry, його видає знаменитий видавничий дім Nature.

СЕРОТОНІНОВА ТЕОРІЯ ДЕПРЕСІЇ НЕ ПІДТВЕРДЖУЄТЬСЯ

Автори провели величезний огляд багатьох досліджень депресії, у яких визначали кількість серотоніну. Узагальнивши всі дані, вони виявили, що його роль несуттєва.

«Великі дослідницькі зусилля, засновані на серотоніновій гіпотезі, не дали переконливих доказів біохімічної основи депресії, — пишуть автори у статті. — Ми припускаємо, що настав час визнати, що серотонінова теорія депресії не має емпіричного (досвідченого) підтвердження».

Для фахівців у психіатрії ця новина не дивовижна. Побутові уявлення про нестачу серотоніну або зменшення його активності як про головну причину депресії дуже спрощені, як і сама постановка питання у цій статті. Загальновідомо, що окрім серотоніну у походженні депресії велику роль можуть грати і багато інших нейрохімічних факторів та процесів. Тому зводити депресію до одного з них — неправильно».

storinka.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-1.2 ° C
-1.2 °
-1.2 °
87 %
4.8kmh
97 %
Пт
0 °
Сб
1 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here