Будь-яка більш-менш грамотна людина чула, що депресія пов’язана з недоліком серотоніну. Але, виявляється, це не істина в останній інстанції. Американські вчені показали, що концентрація та активність цієї речовини ніяк не пов’язані з депресією.
Своє дослідження вони опублікували в журналі Molecular Psychiatry, його видає знаменитий видавничий дім Nature.
СЕРОТОНІНОВА ТЕОРІЯ ДЕПРЕСІЇ НЕ ПІДТВЕРДЖУЄТЬСЯ
Автори провели величезний огляд багатьох досліджень депресії, у яких визначали кількість серотоніну. Узагальнивши всі дані, вони виявили, що його роль несуттєва.
«Великі дослідницькі зусилля, засновані на серотоніновій гіпотезі, не дали переконливих доказів біохімічної основи депресії, — пишуть автори у статті. — Ми припускаємо, що настав час визнати, що серотонінова теорія депресії не має емпіричного (досвідченого) підтвердження».
Для фахівців у психіатрії ця новина не дивовижна. Побутові уявлення про нестачу серотоніну або зменшення його активності як про головну причину депресії дуже спрощені, як і сама постановка питання у цій статті. Загальновідомо, що окрім серотоніну у походженні депресії велику роль можуть грати і багато інших нейрохімічних факторів та процесів. Тому зводити депресію до одного з них — неправильно».
storinka.com.ua