Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеГрибкові інфекції збільшують смертність пацієнтів з Covid-19 у всьому світі до 80%

Грибкові інфекції збільшують смертність пацієнтів з Covid-19 у всьому світі до 80%

Міжнародна група дослідників опублікувала в журналі Nature Microbiology оглядову статтю, в якій проаналізовані  загострення грибкових інфекцій  під час пандемії коронавірусу.

Автори відзначають, що ключова проблема з грибками полягає в тому, що вони являють собою  надзвичайно запущену проблему  громадського здоров’я з невеликою кількістю варіантів лікування.

– Наразі ми спостерігаємо більше смертей, викликаних грибковими захворюваннями, ніж від малярії і туберкульозу разом узятих, – констатують вчені-мікробіологи.

Відзначається, що, крім аспергільозу, мова йде про  мукормікоз , який зустрічається головним чином в Індії та Пакистані. А також про дріжджі роду Candida, які викликають кандидоз і присутні практично у всьому світі.

Згідно зі статтею, після того, як аспергільоз проник  в кровоносні судини легень , смертність перевищує 80%, навіть якщо проводиться системна протигрибкова терапія.

Кандидоз викликає  занепокоєння , оскільки він може колонізувати шкіру. Це єдиний грибок, що передається між людьми. Він стійкий до всіх відомих протигрибкових препаратів і може легко заразити пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легень.

Мукормікоз у пацієнтів з Covid-19 часто виникає в області очей, носа і може досягати  головного мозку . Смертність становить 14% у випадках, коли два захворювання зустрічаються разом.

Оскільки мукормікоз викликає некроз, може знадобитися  хірургічне втручання , яке в кінцевому підсумку спотворює пацієнта. При ураженні легень або поширенні грибка по всьому організму смертність досягає 80%.

Доброю новиною є те, що було розроблено кілька нових класів  протигрибкових препаратів , які наразі проходять клінічні випробування.

Однак дослідники побоюються, що ці нові ліки не дійдуть до всіх, хто їх потребує. Передові методи лікування можуть залишатися обмеженими в багатих країнах, оскільки  нерівність у доступі до них , ймовірно, збережеться.

fakty.com.ua

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой снег
-2.2 ° C
-2.2 °
-2.2 °
93 %
8.5kmh
100 %
Сб
-3 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here