Воскресенье, 6 октября, 2024
ГлавнаяАктуальноХтось має це робити". Безкоштовні курси трактористок на Миколаївщині: як жінки освоюють...

Хтось має це робити». Безкоштовні курси трактористок на Миколаївщині: як жінки освоюють нові професії

У Снігурівці, що на Миколаївщині, організували безкоштовні курси трактористок. Реалізуються курси з квітня 2024 року в рамках проєкту «Mykolaiv recovered» за фінансової підтримки Данії.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла спеціалістка з розвитку професійної освіти програми розвитку ООН Валентина Смаль.

«Оскільки багато чоловіків перебувають в Збройних Силах України, захищають Україну. Потреба у трактористах дуже висока. І було вирішено спробувати запустити такий пілотний проєкт», — говорить Валентина Смаль.

Наталія Стешина опановує професію трактористки. Жінка каже, прийшла на курси, адже в майбутньому бачить себе за роботою в полі. Поки ж живе за рахунок власної ферми.

«Хочеться щось новеньке спробувати. Плюс зараз така можливість і дефіцит водіїв. Хтось має це робити. Це все поки що нове, воно все цікаве. Габарити треба враховувати. Розумієш, що машина велика. І недоліків техніка не пробачає», — розповідає Стешина.

Зі слів ще однієї учениці Наталії Силкіної, опанувати техніку вдалося не одразу. За її навчанням стежать і за потреби допомагають майстри.

«Ну з другого разу сіли й поїхали. Трошки страшно, коли буксиром витягаєш камази, які не можуть самі проїхати, але нічого. Поки нормально», — каже Силкіна.

Перед практикою жінки опанували теорію в Снігурівському професійному ліцеї. За словами директорки закладу Вікторії Хомякової, на курси набрали вісім учениць.

«Що стосується умов, то колектив зробив усе, щоб навчальний заклад запрацював. Ми підготували укриття, щоб було безпечно, ми підготували навчальні кабінети і лабораторії», — говорить директорка ліцею.

І хоча нині триває практика — слухачки курсів можуть за потреби звернутися за додатковою консультацією до майстра. Саме так зробила Марія. Жінка розповіла про свою мотивацію стати трактористкою.

Директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська каже, запропонували міжнародній організації обрати для таких курсів саме Снігурівку невипадково.

«По-перше, попит був саме в цій місцевості. По-друге, люди хотіли, і ми хотіли, щоб у людей була перспектива і робота. Ми чітко розуміли, що на сьогодні там, де вони навчаються, багато замінованих полів, тому навчання ведеться виключно на території роботодавця», — розповідає Алла Веліховська.

Зі слів майстра виробничого процесу Анатолія Космика, навчання триває шість місяців. Третину займає теорія, весь інший час — практика на території підприємства. Далі на початку жовтня на учасниць курсів очікує іспит, каже чоловік.

«До нас при здачі екзамену приїжджає Держтехнагляд, у нас там є запитання щодо побудови трактора та правил дорожнього руху. На кожному блоці допускається максимум дві помилки, в іншому випадку — перездача», — говорить майстер.

У разі успішного складання іспитів учасниці курсів отримують права тракториста-машиніста, а також свідоцтво державного зразка.

«Це перша група, яку ми набрали якраз в Миколаївській області. Зараз ми працюємо над набором групи у Вінницькій області на базі Гущинецького професійного ліцею», — додає Валентина Смаль.

За словами спеціалістки з розвитку освіти програми розвитку ООН Валентини Смаль, за 2023 рік вже запровадили понад 20 видів курсів на території України: від навчання електриків до підготовки медсестер.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
10.3 ° C
10.3 °
10.3 °
90 %
4.4kmh
100 %
Вс
10 °
Пн
14 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь