Пятница, 14 июня, 2024
ГлавнаяКультураЯ - Віра Таниш зі Степового Побужжя

Я — Віра Таниш зі Степового Побужжя

Леонід РЖЕПЕЦЬКИЙ, педагог, поет, член НСЖУ.

Так про себе, коротко і ясно, говорить Віра Петрівна Таниш (у дівоцтві Сторчак), яка вже майже 30 років живе за межами рідної української землі. Народилася у селі Покровка, що на Веселинівщині, 1983 року в родині вчительки математики Загороднюк Олександри Орестівни та електрика Сторчака Петра Яковича. Моє рідне село, — поринає у спогади пані Віра, — надзвичайно живописне і розташоване на березі річки Чичиклії — притоки Південного Бугу. Батьки виховали почуття працелюбства, щедрості, вдячності, а ще любов до рідного слова, до материнської мови. З 2020 року з родиною проживає у Туреччині, але ніколи не залишала поза увагою свою «маму батьківщину» і велику матір — Україну.

В міру своїх можливостей за кордоном займається просвітницькою діяльністю. З дитинства найбільше мріяла подорожувати світом. Як відомо, дитячі мрії у дорослому житті збуваються.

У 2020 році під час всесвітньої пандемії у Стамбулі Віра Таниш написала книгу під досить загадковою назвою «Медитація з вовками», яка зовсім нещодавно побачила світ у миколаївському видавництві «Іліон». Книга об’ємна, на 300 сторінок, і захоплююча. Приводом для написання книги став випадок, зізнається авторка: «Після кількатижневої примусової самоізоляції я зі своєю родиною втекла від гучного міста до стамбульського лісу, на природу, подалі від «корони» та інформаційного терору, з нею пов’язаною, щоби знову зануритися в роздуми, які для мене важливі. А там нас оточили з усіх боків вовки. І там, у лісі, в оточенні вовків, прийшла до мене й назва цієї книги — «Медитація з вовками». Але книга не про хижаків, які мешкають у лісах Туреччини, а про багатовікову культуру, вірування, традиції нашого південного сусіда.

Досить майстерно, з наукової точки зору, письменниця висвітлює маловідомі історичні події, які пов’язують Україну з Туреччиною. І тут, на диво, у наших народів більше спільного, аніж відмінного. Цікаву передмову до книги написали Олександр Мачула, поет і письменник, голова громадської організації «Українське товариство «Просвіта Миколаївщини» та Людмила Жарикова, викладач сценічної мови та режисури Миколаївського фахового коледжу культури і мистецтв.

І насамкінець. Українці кажуть: «Нашого цвіту по всьому світу». Саме за кордоном, за межами України, сьогодні проживають мільйони українців, які генетично і ментально виявляють яскраві приклади законослухняності, працелюбства, щирості, доброчесності і порядності та, в переважній більшості, тримаються рідної мови. Серед таких і Віра Таниш — справжня патріотка и письменниця.

Шануймося у рідному слові.
 

Последние новости

Погода

Николаев
небольшой дождь
10.2 ° C
10.2 °
10.2 °
98 %
3.9kmh
100 %
Пт
16 °
Сб
20 °
Вс
22 °
Пн
22 °
Вт
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь