Понедельник, 4 марта, 2024
ГлавнаяЗдоровьеЯк кишкова інфекція може призвести до синдрому подразненого кишечника?

Як кишкова інфекція може призвести до синдрому подразненого кишечника?

Якщо у вас синдром подразненого кишечника (СПК), ви, можливо, вже знаєте, що точна причина невідома, але кілька факторів можуть сприяти його розвитку.

Деякі з цих факторів включають:

дисбаланс кишкових бактерій або зміна гормонів,
зміна ліків,
зміна дієти,
шлунково-кишкова інфекція,
хірургія,
харчове отруєння,
напади кишкового дистресу, такі як діарея мандрівника.

Вчені не зовсім впевнені, але деякі вважають, що кишкова інфекція, яка пошкоджує нервову систему, може сприяти СПК.

У недавньому дослідженні Університету Рокфеллера вчені провели експеримент на мишах, досліджуючи, чому нейрони в кишечнику гинуть і як імунна система зазвичай їх захищає.

Нейрони – це клітини вашого мозку та центральної нервової системи, які вказують вашому тілу, як поводитися. У мозку людини приблизно 100 мільярдів нейронів. Цікаво, що у вашому кишечнику також є 500 мільйонів нейронів (ось чому ми називаємо його другим мозком!), пов’язаних із вашим мозком через нерви нервової системи.

Імунна система та запалення
Ваша імунна система активується, коли ваше тіло розпізнає щось чужорідне, що потім викликає запалення. Випадкові запалення, спрямовані на загрозливих загарбників, корисні, оскільки захищають вас і ваше здоров’я!

Однак іноді запалення зберігається день у день, навіть якщо вам не загрожує іноземний загарбник. Ось тоді запалення може стати вашим ворогом, і може виникнути хвороба. Даніель Мусіда, доцент і керівник лабораторії імунології слизової оболонки, зазначає, що «запалення допомагає кишківнику запобігти інфекції, але його надмірна кількість може завдати тривалої шкоди».

Щоб зрозуміти вплив інфекції на нервову систему, Мусіда та його колеги дали мишам ослаблену форму сальмонели, – бактерії, яка, як відомо, викликає харчове отруєння. Після зараження Мусіда та команда проаналізували нейрони в кишечнику та виявили, що інфекція сальмонелою призвела до тривалого зменшення нейронів. Зменшення було результатом нейронних клітин, які експресують два гени, Nlrp6 і Caspase 11, які можуть сприяти певному типу запальної відповіді. Ця реакція, у свою чергу, може зрештою спонукати нейронні клітини пережити форму запрограмованої клітинної смерті. Коли дослідники маніпулювали мишами, щоб усунути ці гени в нейронних клітинах, вони побачили зменшення кількості нейронів, що гинуть.

Що спричиняє відмирання нейронів і що можна зробити, щоб зупинити це?
Поки що точно не зрозуміло, чому запалення викликає загибель нейронів, але вчені вже мають підказки, які свідчать про те, що можна втрутитися в цей процес. Ключем може бути спеціалізований набір імунних клітин кишечника, відомих як м’язові макрофаги.

Попередня робота лабораторії Мусіда показала, що клітини макрофагів експресують гени, які борються із запаленням, і співпрацюють з нейронами, щоб забезпечити рух їжі через травний тракт. Якщо ці нейрони відмирають, як це трапляється з інфекцією, можливим результатом є запор – лише один із не дуже приємних симптомів СПК.

Вчені виявили, що макрофаги мають особливу молекулу рецептора, яка приймає сигнали стресу, що вивільняються іншим набором нейронів у відповідь на інфекцію. Після активації цей рецептор спонукає макрофаг виробляти молекули, які називаються поліамінами, які, на думку вчених, можуть перешкоджати загибелі клітин нейронів

Лікування СПК
В інших експериментах щодо того, як кишкова інфекція може призвести до СПК, дослідники виявили, що інфекція сальмонели змінює спільність мікробів у кишечнику мишей – і коли вони відновили кишкову флору тварин до нормального стану, нейрони відновилися.

Пол Мюллер, науковий співробітник лабораторії, каже: «Використовуючи те, що ми дізналися про макрофаги, можна було б думати про способи порушити запальний процес, який вбиває нейрони».

Наприклад, вони вважають можливим розробити кращі методи лікування СПК, які б стимулювали виробництво поліаміну (органічної сполуки, відповідальної за ріст і виживання клітин), можливо, за допомогою дієти, або шляхом відновлення мікробів у нашому кишечнику.

Оскільки короткострокові реакції на стрес також, здається, мають захисний ефект, Мюллер вважає, що посилення виробництва поліаміну також може допомогти націлити систему реакції на стрес.

nashamama.com

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
14.1 ° C
14.1 °
14.1 °
49 %
2.3kmh
99 %
Пн
14 °
Вт
13 °
Ср
8 °
Чт
8 °
Пт
8 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here