Пятница, 23 февраля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеЯк під час війни психологічно себе налаштовувати: Комаровський дав підбірку дієвих порад

Як під час війни психологічно себе налаштовувати: Комаровський дав підбірку дієвих порад

Уже 8 років ми живемо в умовах війни. І якщо у лютому – березні українці здебільшого сподівалися на швидке її закінчення, то зараз у суспільства з’явилося усвідомлення того, що війна може затягнутися.

Це – шалене психологічне навантаження, а тому нам потрібно вчитися правильно налаштовувати себе та турбуватися про своє ментальне здоров’я. Про це  24 каналу  розказав лікар Євген Комаровський.

 

Сподіватися на краще, готуватися до гіршого

За його словами, насамперед у всіх своїх діях краще орієнтуватися на найгірший результат, але при цьому сподіватися на хороше. Тобто якщо готуватися до найгіршого варіанту, то будь-який менш негативний результат сприйматиметься оптимістичніше.

Тобто, коли ви думаєте – прилетить чи не прилетить, виходьте з того, що прилетить. Рвоне чи не рвоне? Підготуймося до того, що рвоне. Буде опалення взимку чи не буде? Сподіваємося, що буде, але готуємося до того, що не буде,
– пояснив він.

Інший приклад – якщо налаштувати себе, що гаряча фаза війни закінчиться навесні 2024 року, то її завершення бодай трохи раніше цього терміну сприйматиметься позитивно.

Фільтрувати інформацію

Комаровський наголосив, що потрібно дуже селективно ставитися до інформації. Так, отримуючи інформацію з якогось телеграм-каналу чи від якогось блогера, потрібно чітко усвідомлювати, як особисто на вас діє ця людина.

“Є низка публічних людей, які епізодично коментують купу всього, після перегляду інтерв’ю яких найбільше на світі хочеться забитися кудись і накласти на себе руки”, – додав він.

Тож, лікар радить – якщо якась людина викликає у вас виключно негативні емоції, позбавляє вас оптимізму, викликає розлад загального стану, не користуйтеся цим джерелом інформації. Ця ж рекомендація стосується і кола спілкування. Краще менше контактувати з тим, хто викликає негативні емоції чи постійно псує настрій.

Яка інформація може зашкодити

Він підкреслив – тут мовиться не про перевірку інформації на правдивість та точність, а про її вплив на психологічний стан. Наприклад, якщо є людина, яка доносить лише корисну та перевірену інформацію, але після того, як ви її послухали – вам “жити не хочеться”, то варто звузити коло та не слухати її.

“Справа не в тому, що вона говорить неправду. Вона може говорити абсолютну правду, але після її правди ви втрачаєте працездатність. Тоді вимкніть її, бо навіть гірку правду можна подати так, що бажання жити й боротися у вас збережеться”, – пояснив Комаровський.

Тут, на думку лікаря, є аналогія з “мистецтвом” повідомлення медичної інформації. Якщо у пацієнта, наприклад, виявили рак, можна сказати: “У вас рак, вам кінець, до побачення”. А можна сказати: “У вас рак, але сучасна медицина вміє з цим боротися. У нас з вами є шанси, для цього нам треба “а”, “б”, “в”. Якщо ми все це зробимо – наші шанси 50%, а якщо ще це зробимо – 60%”.

Комаровський вважає, що усі публічні персони, включно з президентом та іншими високопосадовцями, які доносять інформацію до широкої аудиторії, повинні консультуватися з психологами. Адже спеціалісти можуть дати поради – як одну й ту саму суть можна подати по-різному.

Одна фраза може викликати агресію, злість та бажання боротися або ж депресію, бажання забитися в кут або поїхати та не повернутися. Тому треба радитись,
– переконаний лікар.

Не забувати про активність

Євген Комаровський наголосив на певній особливості людини як ссавця. Мова йде про те, що інтенсивність фізичних навантажень полегшує сприйняття інформації, а тому в цей час вкрай важливо рухатися.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
6.9 ° C
6.9 °
6.9 °
64 %
4.2kmh
100 %
Чт
7 °
Пт
8 °
Сб
9 °
Вс
11 °
Пн
12 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here