Суббота, 4 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЯк працює імунна система: детальний гід вашим організмом

Як працює імунна система: детальний гід вашим організмом

Covid-19 змусив людство звернути увагу на організм та подбати про імунну систему. Так ми дізнались, як можна вберегти себе від захворювань, та повторили правила гігієни на всесвітньому рівні.

Імунна система – це мережа тканин, клітин і органів. Її головна мета захистити вас від мікробів, вірусів та інших паразитів. Як працює цей природний механізм, і чи можете ви йому допомогти – розповідаємо далі.

Як працює імунна система

Якщо у ваш організм вдалось пробратись бактеріям, грибкам чи інших лиходіям, імунна система починає боротьбу: механізм викликає на допомогу спеціальні клітини, які подорожують туди, де біда, та атакують зловмисника. Але давайте все по черзі.

Як поширюються інфекції?

“Познайомитись” з шкідливими мікробами можна через дотик до шкіри, статевий акт, при чханні чи кашлі, через кров, заражену їжу або воду.

Перша лінія оборони

Першим бар’єром є ваша шкіра, яка блокує проникнення паразитів всередину. Також ваші очі, легені, сечовий міхур і травна система захищені прозорою плівкою. При пораненнях ви стаєте доступними для бактерій, тому вони із легкістю проникають у відчинені дверцята шкіри.

Шкіра – перший бар’єр / Фото Unsplash

Вимивання мікробів

Ще один захисник організму – слиз. Піт, сльози та інші рідини, які виробляє тіло, не тільки відштовхують бруд, але й містять ферменти, які вбивають шкідників.

Лімфатична система

Тонкі трубочки лімфатичної системи розкидані по всьому тілу і вміло збирають зайву рідину із тканин. В більшості це мертві клітини та мікроби. Відходи фільтрують маленькі бобоподібні лімфатичні вузли й повертають чисту рідину в кров.

Коли інфекція потрапляє у вузли, вони набрякають: це можна помітити на шиї при болю у горлі чи кашлі.

Вроджений проти набутого імунітету

Коли ви народжуєтеся, ваше тіло вже здатне себе захищати. Цей вроджений імунітет формують бар’єрні частини тіла та деякі клітини. З часом імунна система “навчається” й іншим способам захисту. Набутий імунітет формують антитіла, які ви отримуєте від матері або виробляєте у відповідь на віруси чи вакцини.

Дитина народжується вже з імунітетом / Фото Unsplash

Кістковий мозок

М’який, жирний матеріал, який живе у кістках та постачає імунній системі та всьому організму клітини крові. Зокрема, продукує ті, які борються з мікробами.

Фагоцити

Вони з вами від народження та харчуються шкідниками. Нейтрофіли першими прибігають у проблемне місце, перетравлюють шкідливі клітини, можуть захоплювати бактерії та зупиняти їхнє поширення.

Лімфоцити

А ось і винуватці разової подорожі вітрянки вашим організмом. Лімфоцити, які також називаються Т-клітинами та В-клітинами, працюють над створення набутого імунітету.

korisno.24tv.ua

Последние новости

Погода

Николаев
снег
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
99 %
3.4kmh
100 %
Сб
-0 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
Ср
-3 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here