Вторник, 23 апреля, 2024
ГлавнаяЗдоровьеЯк сон допомагає переробляти емоції

Як сон допомагає переробляти емоції

Дослідники кафедри неврології Бернського університету та Університетської лікарні Берна визначили, як мозок сортує емоції під час сну, щоб консолідувати зберігання позитивних емоцій, пригнічуючи консолідацію негативних.

Сон зі швидкими рухами очей (парадоксальний) — це унікальний та загадковий стан сну, під час якого більшість сновидінь відбуваються разом із інтенсивним емоційним змістом. Як і чому ці емоції знову активуються, незрозуміло. Префронтальна кора інтегрує багато з цих емоцій під час неспання, але парадоксальним чином виглядає спокійною під час швидкого сну. «Наша мета полягала в тому, щоб зрозуміти основний механізм і функції такого дивовижного явища», — каже професор Антуан Адамантідіс з відділу біомедичних досліджень Бернського університету та відділу неврології Інзельшпіталю, університетської лікарні м. Берн.

Обробка емоцій, зокрема розрізнення небезпеки та безпеки, має вирішальне значення для виживання тварин. У людей надмірно негативні емоції, такі як реакції страху та стани тривоги, призводять до таких патологічних станів, як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). У Європі приблизно 15% населення страждає від постійної тривоги та важких психічних захворювань. Дослідницька група, очолювана Антуаном Адамантідісом, наразі надає інформацію про те, як мозок допомагає посилювати позитивні емоції та послаблювати сильно негативні або травматичні емоції під час фази швидкого сну.

Подвійний механізм

Спочатку дослідники навчили мишей розпізнавати звукові стимули, пов’язані з безпекою, та інші, пов’язані з небезпекою (аверсивні стимули). Потім реєстрували активність нейронів у мозку мишей під час циклів сон-неспання. Таким чином дослідники змогли нанести на карту різні ділянки клітини та визначити, як трансформуються емоційні спогади під час швидкого сну.

Нейрони складаються з клітинного тіла (соми), яке об’єднує інформацію, що надходить від дендритів (входи), і надсилає сигнали іншим нейронам через їхні аксони (виходи). Отримані результати показали, що клітинні соми мовчать, поки їх дендрити активовані. «Це означає роз’єднання двох клітинних компартментів, іншими словами, сома повністю спить, а дендрити — прокинулися», — пояснює Адамантидіс. Це роз’єднання важливе, оскільки сильна активність дендритів дозволяє кодувати емоції як небезпеки, так і безпеки, тоді як гальмування соми повністю блокує вихід ланцюга під час швидкого сну. Іншими словами, мозок надає перевагу розрізненню безпеки та небезпеки в дендритах, але блокує надмірну реакцію на емоції, зокрема на небезпеку.

Перевага виживання

За словами дослідників, співіснування обох механізмів є корисним для стабільності та виживання організмів: «Цей двонаправлений механізм необхідний для оптимізації розрізнення небезпечних і безпечних сигналів», — каже Маттіа Ейме з Бернського університету, перший автор дослідження. Якщо ця дискримінація відсутня у людей і виникають надмірні реакції страху, це може призвести до тривожних розладів. Висновки особливо стосуються таких патологічних станів, як посттравматичні стресові розлади, при яких травма надмірно консолідується в префронтальній корі день за днем під час сну.

nashamama.com

Последние новости

Погода

Николаев
облачно с прояснениями
0.9 ° C
0.9 °
0.9 °
95 %
0.8kmh
64 %
Вт
9 °
Ср
10 °
Чт
8 °
Пт
12 °
Сб
17 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь