Пятница, 3 февраля, 2023
ГлавнаяЗдоровьеЯк здоров’я кишківника пов’язане з аутизмом

Як здоров’я кишківника пов’язане з аутизмом

Порушення мікробіоти може збільшити ризик різних захворювань, наприклад, псоріазу, ожиріння, а також аутизму. Згідно з дослідженнями, модифікація мікробіоти може призвести до зменшення симптомів аутизму та покращити якість життя

Тонкий зв’язок

Мікробіота кишківника здатна проводити формування аутизму, оскільки кишкові бактерії можуть впливати на центральну нервову систему (ЦНС). Підраховано, що 90% інформації йде по осі «кишківник-мозок», і лише 10% — по осі «мозок-кишківник».

В основному це відбувається через блукаючий нерв, частково — шляхом стимуляції імунної системи або в результаті метаболітів, що продукуються бактеріями. Таким чином, будь-які зміни, які відбуваються у мікробіоті кишківника, також впливають на поведінку людини. Це стосується й аутизму.

Допоможуть бактерії

З того часу, як був виявлений широкий вплив кишкової мікробіоти на організм, вчених цікавить: як зміна її складу відбивається на поведінці хворої людини?

2013 року дослідники Каліфорнійського технологічного інституту (США) провели досліди на лабораторних мишах. У гризунів спостерігалися симптоми, подібні до тих, які є у людей хворих з аутизмом: надмірна боязкість, труднощі зі спілкуванням і т. д.

Фахівців цікавило, чи призведе зменшення кишкового дисбактеріозу до зменшення симптомів психічного розладу. Щоб з’ясувати це, вони застосували до мишей грамнегативну анаеробну бактерію Bacteroides fragilis, яка стимулює клітини кишківника утворювати герметичні сполуки.

Внаслідок зниження проникності кишкового бар’єру зменшилися симптоми, характерні для аутизму. У гризунів знизилося почуття тривожності, покращали комунікативні здібності та інше. У ході експериментів з’ясувалося, що не тільки Bacteroides fragilis має такі корисні властивості на кишківник, але й інші бактерії, такі як Bacteroides thetaiotaomicron, також полегшують симптоми аутизму.

medpravda.ua

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
-0 ° C
-0 °
-0 °
72 %
4.7kmh
94 %
Пт
0 °
Сб
1 °
Вс
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-4 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here