Попри постійні обстріли в Миколаєві було забезпечено стабільну роботу медичних закладів. Таким чином, містяни та люди, які знайшли прихисток у Миколаєві, весь цей час могли отримувати кваліфіковану допомогу.
Про це в програмі “Діалог” на ТРК «МАРТ» розповіла начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай.
- Наші заклади не тільки вистояли, вони стали повністю автономними. Тобто сьогодні ми не боїмося блекауту. Адже лікарні мають свердловину і забезпечені водою нормальної якості. Кожен заклад підключений до Старлінку та забезпечений безперебійними джерелами живлення, — підкреслила Ірина Шамрай .
Крім того, під час повномасштабного вторгнення оновлюли матеріально-технічну базу лікувальних закладів.
- За кошти міського бюджету нам вдалось придбати 62 одиниці медичного обладнання на загальну суму, що перевищила 59 мільйонів гривень, — додала начальниця управління охорони здоров’я .
У трьох найбільших лікарнях встановили нові кисневі станції. Крім того, було розширено міське відділення гемодіалізу. Для нього придбали 2 нові апарати штучної нирки.
- Ми також ввели в експлуатацію ПЛР-лабораторію, запустивши бактеріологічний аналізатор, — розповіла керівниця.
При цьому одна з лікарень отримала новий томограф, придбаний за кошти державного бюджету. Наразі на ньому проведено вже майже 900 досліджень.
Загалом же весь цей час у Миколаєві знаходилось і працювало біля 4100 медиків.
- Перші шість місяців вторгнення більшість наших лікарів фактично жили на роботі, аби не втрачати час на доїзд до свого закладу і оперативно надавати допомогу, — сказала Ірина Шамрай , зазначивши, що за період бойових дій у Миколаєві лікували сотні поранених.
Як розповіла Ірина Шамрай, завдяки такій ефективній роботі лікарняні заклади змогли укласти з Національною службою здоров’я України угоди про надання у 2023 році 142 пакетів послуг, а це на 13 більше, ніж минулого року. Таким чином, містяни зможуть отримувати більше безкоштовних медичних послуг.