Вторник, 21 марта, 2023
ГлавнаяПолитикаІрина Верещук: Російських військовополонених обмінюватимуть - або вони нестимуть покарання в Україні

Ірина Верещук: Російських військовополонених обмінюватимуть — або вони нестимуть покарання в Україні

Відучора Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук очолила Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими.

Яка його головна задача? — посадовиця розповіла про проблеми та нюанси діяльності цього органу.

На її думку, система міжнародного гуманітарного права та інституцій наразі потребує осучаснення і вдосконалення. Адже, приміром, відомі Женевські конвенції фактично із 1949 року не працюють.

«Світ змінився. Нинішні війни – неконвенційні. Такі держави, як Росія, ігнорують міжнародне право, хоча вони є підписантами Женевської конвенції. Але Росія сповна відповідатиме за те, що накоїла: за військові злочини і за злочини проти людства й цивільного населення. Проте, ці конвенції, як і завдання й місію Міжнародного комітету Червоного Хреста, слід переглядати», — аргументує нагальність інституційних реформ у сфері міжнародного гуманітарного права Ірина Верещук.

Очільниця Мінреінтеграції доповіла, що вже зараз у сфері поводження із військовополоненими в Україні впорядковано необхідну нормативно-правову базу, розроблено порядок дій, створено Координаційний штаб та визначено відповідальних секретарів.

«Звісно, ми не варвари й не орда, якою є російська армія. Ми працюватимемо, як визначено міжнародним гуманітарним правом. І обмінний фонд ми обов’язково сформуємо. Російських військовополонених обмінюватимуть, або вони нестимуть покарання в Україні», – уточнила посадовиця кінцевий результат роботи системи поводження із військовополоненими.

Ірина Верещук, однак, уточнила, що російська влада не надто опікується долею своїх загиблих військових, як і поранених – їх почасти не виносять з поля бою. Отже, у такій ситуації важко прогнозувати, наскільки російська сторона цікавитиметься тими своїми солдатами і офіцерами, які опиняться за ґратами у нас. Як і формат, в якому може бути обмін полоненими. Та й взагалі — яким буде ставлення Росії до цієї проблеми, що вже має серйозні масштаби.

«Зараз діє система обміну військовополоненими, в яку залучений МКЧХ. На кожного з полонених заповнюють спеціальні картки, їх надсилають у Червоний Хрест. Я вже бачила списки, і мене вражають роки народження дітей, яких РФ відправила на війну: 2002, 2003-й… Я шокована. Адже раніше казали, що це професійна армія Росії, а воюють фактично діти», – прокоментувала Ірина Верещук.

Последние новости

Погода

Николаев
пасмурно
9.3 ° C
9.3 °
9.3 °
83 %
2.4kmh
100 %
Пн
9 °
Вт
9 °
Ср
12 °
Чт
14 °
Пт
17 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here