Вторник, 21 мая, 2024
ГлавнаяЭкономика и бизнесІван ВОВЧОК: «ТОВ «Новоодеський елеватор» запевняє, що курс на ефективність, взаємовигідну ...

Іван ВОВЧОК: «ТОВ «Новоодеський елеватор» запевняє, що курс на ефективність, взаємовигідну співпрацю та порядність лишається незмінним»

Матеріал підготувала Ганна КОРОЛЬ. Фото Ігоря КОРОЛЯ.

Південь України входить до зони ризикованого землеробства. І в цьому році, крім нескінченої лавини проблем, черговим випробуванням для землеробів стала засуха. Безжалісна спека нищила надію сільгосптоваровиробників на запланований урожай. Отже, проблем додалось цілим галузям, що напряму працюють із зерновиками. Ми побували на одному з таких підприємств — товаристві з обмеженою відповідальністю «Новоодеський елеватор», зустрілися з його директором — Іваном Степановичем Вовчком та поцікавилися, як в умовах нестабільності працюється, чим живе трудовий колектив.

— «Южная правда» неодноразово розповідала про титанічну діяльність Новоодеського елеватора. Нинішній рік — особливий, скажемо точніше: проблемний для сільгосптоваровиробника через засуху. Очолюване Вами підприємство займається збереженням збіжжя, доведенням його до кондиції з метою максимально прибуткової, вигідної ціни під час реалізації. З якими викликами доводиться боротись?

— В усі часи жнива називали битвою за урожай. А я б це поняття використав більш широко та об’ємно: з моменту визначення площ під конкретні посіви, придбання високоякісного насіння, елітних добрив, вчасного проведення посівної та обробки полів — з усього цього й розпочинається битва за урожай. Та ми не повинні забути про найважливішу ланку в цьому процесі — людину. Тут мова йде про фахівців, причому від тих, хто оре та сіє, збирає вирощене, — до вузькопрофільних спеціалістів, котрі забезпечують бездоганно весь цей процес в плані агрономії, геоінженерії та інше. В битві за врожай мають виграти люди. Ми на півдні звикли до природних катаклізмів, але щоразу стикаємося з ними, мов уперше: і хвилювання охоплює душу, і економічні збитки даються взнаки на розвитку підприємства. Чи відчули ми недоврожай? Відчули і відчуваємо. Бо спеціалізовані приміщення для зберігання нашим елеватором зернових заповнене лише на третину. Та ми жодним чином не відступили від взятого курсу в роботі і з господарствами, і з крупними зернотрейдерами: ТОВ «АДМ УКРЕЙН», ТОВ «КЕРНЕЛ-ТРЕЙД», ТОВ «ОЛСІДС ГРУП УКРАЇНА», ТОВ «КРОАГРО», ТОВ «ПІВДЕНЬ АГРО ІНВЕСТ», ТОВ «КОФКО АГРІ РЕСОРСІЗ УКРАЇНА», ТОВ «ВЕСТА-ЮГ ТРЕЙД», ТОВ «ВАЛАНТІС-АГРО», ПСП «ЗОРЯ». Курс —  на ефективність, взаємовигідну співпрацю та порядність. На свої послуги ціни не підвищуємо, зростає лише їхня якість, і це — наш бренд, якщо так можна сказати. Елеваторів сьогодні достатньо, але ми є конкурентоспроможними завдяки незмінному курсу, який я назвав. Є таке поняття, як підвищення планки, тобто показник рівня. Він у нас достатньо високий, що й забезпечує навіть в таких складних погодних та економічних умовах можливість і вистояти, і діяти, і зберегти трудовий колектив, адже спеціалісти — це найбільша цінність.
Ми пропонуємо та здійснюємо наступні види робіт: прийомку, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур. Ці види діяльності є незмінними, лише один показник, і я про це вже сказав, має здатність змінюватися — ріст якості послуг. В цьому ні межі, ні бар’єрів бути не може, бо в час бурхливої конкуренції, щоб бути в лідерах, застійні явища, так звана незмінна стабільність без росту, може призвести до занепаду.
Продукція наша, як ви розумієте, йде на експорт, тобто в країни далекого зарубіжжя. Про що це говорить? Що вона є високоякісною та відповідає всім міжнародним стандартам.
Позитивним для елеватора є наявність оброблюваних земель, що ми теж практикуємо. Логістика — надзвичайно вагома складова для відвантаження зернових та олійних культур. Автотранспортом перевозити на далекі відстані — це невигідно. Залізниця за останнє десятиліття значно наростила цінову політику на перевезення. Водний шлях є найефективнішим. Розташування ТОВ «Новоодеський елеватор» сприяє максимально вигідній відправці саме водним шляхом. Чому я так широко відповів на поставлене вами питання? Щоб кожна ланочка створила загальну картину потужності, можливостей та переваг, котрі є фундаментом нашої стійкості та несхитності навіть в таких непростих умовах діяльності.

— Іване Степановичу, не так давно елеватор збільшив потужності. Здавалося б, можна спокійно працювати. Але ж на території очолюваного Вами зерноприймального підприємства знову йдуть будівельні роботи?

— Час вимагає змін. Якщо бути точнішим, то я б сказав, що саме час вимагає піднімати планку ефективності, бути конкурентоспроможним. Новоодеський елеватор збудовано ще в довоєнний період —  в тридцяті роки минулого століття. Яким тоді був автопром? Ні КамАЗи, ні ГАЗони і поруч не стоять з нинішніми «ваговозами», вісімнадцятиметровими автопоїздами. Під цей транспорт осучаснюємо пункт прийомки, здійснюємо реконструкцію. Тобто зі зміною знарядь праці, котрими є сучасний багатотонний автотранспорт, має відбутися реконструкція поля діяльності, котрим є наш елеватор.
Життя не стоїть на місці. Сучасний керівник, якщо мова йде про керівника ефективного, повинен прорахувати на декілька кроків вперед як діяльність власну, так і підприємства, котре він очолює.
Кажуть: рух — це життя. Рух думки, в основі котрої план до дії, — це теж життя. Іноді доводиться ризикувати, та й ніхто не спростував загальновідому формулу, що ризик — річ благородна. До прикладу — про нинішню посівну. Дощів немає. Земля суха, мов порох. То що ж, не сіяти озимі? Чекати благодатної пори, коли окропиться земля вологою? А потім  сіяти? Але ж за такої умови ми втратимо декілька днів! Отже, сіємо в суху землю. Пройде дощ — зерно проклюнеться та укоріниться, дасть ріст швидше, ніж те, що буде посіяне після дощу. Ризик? Так! Благородна річ? Без сумніву! Ми б не мали цього клопоту, коли б зберіг район поливні землі. Новоодеський район займав лідируючі позиції по меліорації. Зрошення, як відомо, успішно знищили. І це ж не випадкові люди сотні тисяч кілометрів металевих труб зрошувальних систем розкопали, розграбували та вивезли на пункти прийому металобрухту. А мова ж іде про розвиток аграрної галузі, в основі котрої — продовольча сфера, стратегічний запас якої здатен в найскладніших умовах врятувати людей від голоду!
Я сказав, що для мене в усі часи існували певна планка, певна висота, котру маю взяти, подолати, щоб згодом ставити ще вищу. Таким мотиваційним стимулом має бути план до дії керівників усіх рівнів! В державі, як і на підприємстві, повинен бути високий рівень відповідальності. Скажете: до чого тут знищене зрошення? Самий прямий зв’язок: ніщо не зникло безслідно, не випарувалися та не випали в осадок ті, що давали дозвіл на грабунок меліоративної системи Миколаївщини. Хто з них відповів за це? Ніхто! Отже, риба псується з голови…
Я ще говорив про стратегічний продовольчий запас. В часи, коли державну адміністрацію очолювали Олексій Миколайович Гаркуша та Микола Петрович Круглов, на рівні області такий запас створювали. Сільгосптоваровиробники здавали по фіксованій ціні, що була нижча ринкової, певну кількість зерна (це залежало напряму від площі орендованих земель). Ми створювали стратегічний запас продовольчого зерна, що забезпечувало стабільну ціну на хліб та хлібобулочні вироби, котрі входили до переліку продуктів першої необхідності. (Мова не про здобу, кондитерські вироби). І якщо, за даними Мінекономіки, йде інформація, що зерна вистачить, що експорт проходить в рамках дозволеного, то я не піддаю сумніву жодне слово. Я лише хочу, щоб найдоступніша їжа для більшості населення, а це — хліб, мав стабільно фіксовану ціну. Адже в усі часи говорять, що хліб — всьому голова. Державу не можна ставити під питання, бо це — люди, мільйони людей. Історія нашого народу налічує стільки випробувань, що розділи порівну — на всю планету гірких сліз вистачило б. Війни, епідемії, голодомор…
І яким би не був приватний бізнес, в основі котрого — вирощування зернових, державна політика має бути на сторожі життя громадян України. І це — не обговорюється. Захищеність народу — понад усе. Яка роль елеваторів в цьому процесі? Дольова участь на зберігання стратегічного запасу зерна. Тобто враховано затрати без прибутку. В такому процесі всі керівники елеваторів, і я в цьому переконаний, сказали б своє слово та не відмовилися від благородної справи.

— У Вас, Іване Степановичу, все розплановано, все по-господарськи ведеться і на елеваторі, і на полях. Тобто в міні-державі, котра називається ТОВ «Новоодеський елеватор», повний порядок. То що ж не так в Україні, що майже за тридцять років незалежності ми щось не так  будуємо, а все грузнемо та застряємо в біди і проблеми?

— ТОВ «Новоодеський елеватор» не існує на острові «благодєнствія». Ми — законослухняне підприємство, є сумлінними платниками податків. Всі негаразди, котрі існують в державі, не оминають і нас. Заполітизованість дуже заважає! Економічний розвиток, де на першому плані — політика, гальмується. Якщо у високих кабінетах не можуть дійти згоди з певних питань, то чи на користь це Україні? На міжнародній арені, що про таку державу можна думати, як будувати з нею взаємовигідні зв’язки? Якщо не говорити про високі матерії, то я окреслив би загальнонародне бажання бачити українську владу такою: гуманною і справедливою. Тезу про те, що кадри вирішують все, ніхто не похитне, жодним законом не перекреслить глибину змісту цієї фрази. Що ми бачимо? Пройшли вибори — за партійною квотою призначаються керівники. Згоден: перші особи в області та районах можуть бути від провладної партії. Але ж основу становлять фахівці, спеціалісти! Навіщо їх, вибачте на слові, витурили за двері? Мене, наприклад, не цікавить, яку партію підтримують працівники Новоодеського елеватора. Це — територія для трудової діяльності, а не для політінформації чи мітингів. Чому ж ми, багата високоосвіченими, талановитими, працьовитими людьми держава, котра по рівню ВВП займала шосте (!) місце в світі, жебракує сьогодні, залазить у борги, не може забезпечити гідний рівень для життя власних громадян? Корупція, правове свавілля, розгалуження «схем» дерибану бюджету… Як же до нас прийде іноземний інвестор, якщо тут потрібно через одного давати «відкати»? А що це за схема прямого приховування податків завдяки виведенню мільярдних коштів у офшори? Шуміло-гуло про те, що колишнього прем’єр-міністра України на ім’я Павло Лазаренко затримали в Америці, там його судили, заарештували вкрадені в нашій державі цім «діячем» багатомільйонні кошти і… Що далі? Україні повернули гроші? Ні! Вони лишилися в Америці! А який «банкопад» відбувся завдяки Валерії Гонтарєвій! Де гроші? Куди вони поділися? За які кошти зводять маєтки ті,  хто ні дня не був у бізнесі, а лише на державних посадах? Складається враження, що йде цілеспрямоване пограбування України. Але ж держава — це не абстрактне поняття, це — люди. Можливо, прозріє наш народ та не бігтиме за «говорунами», котрі відточили та відшліфували майстерність красномовності, а придивляться до особистостей, проаналізують врешті-решт, що за душею в тіх, хто глядить на нас із бордів чи листівок,  та проаналізує наш люд, чи хто з кандидатів має моральне право вести за собою. Доки політики по-живому роздиратимуть Україну, перспективи її відродження я не бачу. Дорогу лише той здолає, хто йде. Маємо йти, наполегливо працювати, з вірою в Бога і хороших людей — жити. Ми загартовані життям, випробуваннями долі.
Є ще одне питання надважливе і стосується воно продажу землі. Жодним чином іноземці не повинні скупити українську землю! Та чи зможе дрібний фермер придбати її за такої економічної скрути? Дуже прискіпливо це питання має бути вивчене. Що ж матимемо, якщо піде «з молотка» наша земля? Дбати про Україну — таке покликання влади. І з цим важко не погодитися.
Шкода, що десь замулилася в багатьох наша національна гідність, виплекана сотнями тисяч борців за незалежність. Нам би братерського єднання, по-сучасному це звучить як заклик до консолідації. І щоб був наш народ з хлібом та мав ще й до хліба!

— Я Вам дякую, Іване Степановичу, за щиру розмову. Успіхів ТОВ «НОВООДЕСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР»!

— Після темної ночі завжди буде світлий день. І рік наступний для аграріїв, для кожного з нас має бути добрим. На очолюваному мною
ТОВ «НОВООДЕСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР» ми і надалі втілюватимемо незмінний принцип економічного росту, подальшого творення біографії, в основі котрої — взаємовигідна співпраця та служіння рідній землі.

 

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
23.1 ° C
23.1 °
23.1 °
55 %
3.8kmh
49 %
Вт
23 °
Ср
21 °
Чт
19 °
Пт
23 °
Сб
23 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь