16.4 C
Николаев
Суббота, 28 мая, 2022
ГлавнаяОбществоЖителі Миколаївщини можуть розмістити у власній оселі внутрішньо переміщених осіб. Які правила

Жителі Миколаївщини можуть розмістити у власній оселі внутрішньо переміщених осіб. Які правила

Жителі Миколаївщини можуть розмістити у власній оселі внутрішньо переміщених осіб з районів, де тривають бойові дії, та з окупованих територій. Для людей, що прихистили переселенців, держава гарантує грошову компенсацію.

Як правильно сповістити державні органи про можливість прихистити переселенців та як отримати компенсацію – пояснила заступниця начальника управління житлово-комунального господарства Миколаївської обласної військової адміністрації Тетяна Марчук.

За словами Тетяни Марчук, якщо людина бажає безоплатно надати житлове приміщення для тимчасового розміщення ВПО, потрібно звернутися виконавчого органу або районної держадміністрації. Також можна створити відповідну сторінку на сайті «Прихисток».

«Якщо на вашу пропозицію відгукнулись ВПО, не пізніше наступного робочого дня після розміщення потрібно подати заяву в довільній формі, у якій назначатиметься прізвище, ім’я, по батькові розміщених людей до виконавчого органу особисто або відправити її на електронну адресу такого органу», — розповіла Тетяна Марчук.

Для того, щоб отримати компенсацію від держави за розміщення ВПО, потрібно подати окрему заяву. Це також можна зробити у паперовому або електронному варіанті.

«У разі подання заяви в паперовій формі особа, що розмістила ВПО, пред’являє документ, який посвідчує його особу та документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника. У разі подання заяви в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії вказаних документів», — розповіла Тетяна Марчук.

Розгляд заяв триває п’ять робочих днів. У разі потреби, представники виконавчого органу можуть зайти із перевіркою до вказаної у заяві адреси.

Після узагальнення інформації виконавчий орган визначає обсяг компенсації та передає цю інформацію до обласної військової адміністрації, звідти – до Мінрегіону та міжнародних організацій і фондів. Якщо міжнародні організації та фонди не мають достатньо грошей, аби виплатити компенсацію, гроші виділять з державного бюджету.

Источник

Последние новости

Погода

Николаев
переменная облачность
16.4 ° C
16.4 °
16.4 °
47 %
6.5kmh
28 %
Сб
16 °
Вс
16 °
Пн
16 °
Вт
15 °
Ср
21 °
spot_img
Гороскоп на сегодня
Гороскоп на завтра
Материалы по теме

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here